PODZIEL SIĘ

Koronka do Bożego Miłosierdzia z udziałem Episkopa...

Koronka do Bożego Miłosierdzia z udziałem Episkopatu Polski w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej w Lublinie – 14 października 2017

Koronka do Bożego Miłosierdzia w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej, 377. Zebranie Plenarne KEP, Lublin, 14.10.2017


W ramach 377. Zebrana Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, odbywającego się w Lublinie, w sobotnie popołudnie 14 października 2017 r. księża biskupi zgromadzili się w Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej (najmłodszym sanktuarium w Polsce) w parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie na wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwu przewodniczył abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Strona internetowa Sanktuarium —> www.parafia-mbr.lublin.pl

Jak podkreślał, zapowiadając wydarzenie,  sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Artur Miziński znajdujący się tam obraz Matki Bożej Królowej Podola i Wołynia został przywieziony z Rzymu i przez wiele lat był w kaplicy sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny. – Dla mnie ten obraz jest dla szczególnie bliski, bo tam pielgrzymowaliśmy jako klerycy – mówi bp Miziński.

– Większość z biskupów jest tutaj pierwszy raz. Ilekroć odwiedzają mnie jacyś goście, przywożę ich na Czuby, by mieli okazję pomodlić się przed słynącym łaskami obrazem. Obecność konferencji Episkopatu Polski w Lublinie jest dobrą okazją do tego, by kapłani mogli odwiedzić najmłodsze polskie sanktuarium i pomodlić się właśnie tutaj – powiedział abp Stanisław Budzik.

Więcej o —> historii Obrazu Matki Bożej Latyczowskiej

Na gości czekał proboszcz parafii ks. Józef Dziduch wraz z parafianami.

Po wspólnej modlitwie biskupi mogli też posłuchać chóru chłopięcego działającego przy sanktuarium. Na koniec udzielili wszystkim zebranym błogosławieństwa.

Info za —> BPKEP/episkopat.pl: Drugi dzień obrad biskupów w Lublinie oraz Gość Lubelski: Biskupi w najmłodszym polskim sanktuarium


Powiązane posty