PODZIEL SIĘ

Komunikat Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskie...

Komunikat Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej w sprawie raportu Fundacji “Nie lękajcie się!” – 23 lutego 2019

W dniu 23 lutego 2019 r. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej wystosowało Komunikat w którym odnosi się do informacji zawartych w raporcie Fundacji “Nie lękajcie się!” przekazanym papieżowi Franciszkowi w dniu 20 lutego 2019 r.

‼ W „Raporcie nt. naruszeń prawa świeckiego lub kanonicznego w działaniach polskich biskupów w kontekście księży…

Opublikowany przez Archidiecezja Krakowska Sobota, 23 lutego 2019

 

Publikujemy pełny tekst komunikatu.


Komunikat Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej

W “Raporcie nt. naruszeń prawa świeckiego lub kanonicznego w działaniach polskich biskupów w kontekście księży sprawców przemocy seksualnej wobec dzieci i osób zależnych” z dnia 19 lutego 2019 roku zostały przekazane nieprawdziwe i zmanipulowane informacje.

Wszystkie wypowiedzi abpa Marka Jędraszewskiego jako metropolity krakowskiego, są w całości możliwe do zweryfikowania w niemontowanych, nagrywanych w całości przez biuro prasowe archidiecezji krakowskiej filmach ze wszystkich wystąpień publicznych od początku objęcia przez Niego archidiecezji krakowskiej, aż po dzień dzisiejszy. Wszystkie nagrania dostępne są na oficjalnym kanale > YouTube archidiecezji krakowskiej.

Abp Marek Jędraszewski jako wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski jest w pełni zaangażowany w tworzenie mechanizmów prewencji i obrony ofiar wykorzystywania seksualnego przez niektórych kapłanów w polskim Kościele. Jako metropolita krakowski szczególną wagę przykłada do skrupulatnego, rzetelnego i sprawiedliwego rozeznawania ewentualnych przypadków oskarżeń o wykorzystywanie seksualne przez kapłanów. Na stronie internetowej archidiecezji polecił w kilku, najbardziej widocznych miejscach, również na stronie głównej, zamieścić wszelkie informacje na temat ochrony dzieci i młodzieży oraz kontakt do osób odpowiedzialnych w archidiecezji za pomoc ofiarom przemocy seksualnej, aby pomóc ewentualnym ofiarom i ich bliskim.

To właśnie w archidiecezji krakowskiej powstało, działa i rozwija się na rzecz całego Kościoła polskiego Centrum Ochrony Dzieci.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej


Info za —> Archidiecezja Krakowska: Komunikat Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej

Zobacz też —> Abp Jędraszewski: Ze św. Janem Pawłem II radykalnie rozpoczął się proces oczyszczania się Kościoła – 22 lutego 2019