PODZIEL SIĘ

Kolejny salezjański misjonarz zamordowany w Burkin...

Kolejny salezjański misjonarz zamordowany w Burkina Faso – 17 maja 2019

W Burkina Faso miał miejsce kolejny atak na misjonarzy. W piątek 17 maja 2019 r. w salezjańskiej placówce Bobo Dioulasso zginął hiszpański misjonarz ks. Fernando Hernández SDB, a jego współbrat został ciężko ranny.

W Burkina Faso miał miejsce kolejny atak na misjonarzy. W piątek 17 maja w salezjańskiej placówce Bobo Dioulasso zginął…

Opublikowany przez Salezjański Ośrodek Misyjny Poniedziałek, 20 maja 2019

 

Ksiądz Fernando Hernández został zamordowany przez byłego pracownika placówki. Napastnik wtargnął na teren misji i zasztyletował 60-letniego misjonarza. Ranił również drugiego salezjanina, księdza Germain Plakoo-Malpa SDB, który otrzymał sześć ciosów nożem. Pochodzący z Burkina Faso ksiądz został natychmiast przewieziony do szpitala i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Przeczytaj —> list Przełożonego Generalnego Salezjanów

Zamordowany ks. Fernando pełnił funkcję wikariusza i ekonoma na misji w Bobo Dioulasso. Był odpowiedzialny za prenowicjat, parafię, oratorium, schronisko dla chłopców i dziewcząt ulicy, centrum alfabetyzacji i szkołę zawodową, gdzie uczy się ponad 300 osób. Jak mówią jego współbracia: “Był kapłanem, który posiadał wykształcenie techniczne, co było bardzo istotne w tym miejscach, do których był kierowany, jako że kształcenie zawodowe stanowiło tam siłę napędową rozwoju miejscowych uczniów i środowiska, w którym przebywali”.

Info za —> Misjesalezjanie.pl: Kolejny misjonarz zamordowany w Burkina Faso