PODZIEL SIĘ

Kard. Joseph Coutts z Pakistanu dziękuje Polakom z...

Kard. Joseph Coutts z Pakistanu dziękuje Polakom za pomoc

Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że o nas pamiętacie – powiedział w imieniu pakistańskich chrześcijan kard. Joseph Coutts, arcybiskup Karaczi na krótkim nagraniu wideo. Słowa pozdrowień i podziękowań skierował do Polaków przed obchodzonym 28 października 2018 r. X Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

Publikujemy pełną treść wypowiedzi nagranej w Watykanie, gdzie kard. Coutts przebywał ze względu na synod biskupów o młodzieży:

„Drodzy Bracia i Siostry w Jezusie Chrystusie, pozdrawiam Was wszystkich w imię naszego Pana Jezus Chrystusa. Jako kardynał z małego Kościoła w wielkim muzułmańskim państwie pragnę przede wszystkim podziękować za hojność wiernych w Polsce i za pomoc, którą nam przekazujecie oraz za Waszą modlitwę za nas. Ponieważ mamy wiele problemów i wiele trudności, aby być świadkami naszej wiary w niechrześcijańskim państwie, jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że o nas pamiętacie, i pomagacie nam w tak piękny sposób. Niech Bóg Was wszystkich błogosławi”.

Info za —> BP KEP: Kard. Coutts z Pakistanu dziękuje Polakom za pomoc


10. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym organizowany przez Polską Sekcję Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie przypada w tym roku w niedzielę 28 października 2018. Tematem wiodącym tegorocznego Dnia Solidarności jest aktualna sytuacja chrześcijan w Pakistanie.

Zobacz szczegółowe informacje o 10. Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym w serwisie PKWP —> Pakistan – Przerwać milczenie


List kard. Josepha Coutts’a do Polaków

Moi drodzy bracia i siostry w Chrystusie Panu,

Przesyłam wam pozdrowienia z Rzymu z kończącego się już Synodu Biskupów. To było niesamowite doświadczenie jedności, braterstwa oraz poczucia bycia Jednym Katolickim Kościołem zgromadzonym wokół Ojca Świętego.

Przesyłam również pozdrowienia z Kościoła w Pakistanie. Jesteśmy niewielkim i historycznie młodym Kościołem w kraju o ogromnej populacji muzułmańskiej. Dla nas, Chrześcijan żyjących i świadczących o naszej wierze w centrum islamskiego świata, każdy dzień pełen jest trudności i wyzwań. Jednakże wsparcia.

Jesteśmy również zachęceni przykładem Kościoła w Polsce. Pomimo różnych cierpień i prześladowań w ciągu okupacji komunistycznej daliście Kościołowi Powszechnemu wielkiego i nieustraszonego pasterza jakim był Św. Jan Paweł II. W Pakistanie ludzie starszej generacji pamiętają i wspominają ze wzruszeniem krótką wizytę Papieża w roku 1982. Jego obecność odniosła bardzo pozytywny skutek nawet na niechrześcijańskich mieszkańcach naszego kraju.

Dziś okazaliście swoje zainteresowanie oraz solidarność z cierpiącym Kościołem na świecie. Pragnę podziękować wszystkim wierzącym w Polsce za ich modlitwy oraz wszelką inną pomoc dla cierpiącego Kościoła, a szczególnie w Pakistanie.

Jednocząc się z wami w Panu, jednej wierze oraz jednym Chrzcie Świętym, modlę się do naszego kochającego Ojca aby wam błogosławił za waszą hojność i dobroć.

+ Joseph Kardynał Coutts
Arcybiskup Karachi

Tekst za —> pkwp.org: Pakistan – przerwać milczenie


SMS Ratuje

Materiały do pobrania ze strony PKWP:

Plakat

Ulotka

Materiały liturgiczne

Materiały katechetyczne