Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Jubileusz kanonizacji św. Andrzeja Boboli – ...

Jubileusz kanonizacji św. Andrzeja Boboli – Msza św. w sanktuarium Patrona Polski w Warszawie – 17 kwietnia 2018

Ojcowie jezuici zapraszają na Mszę św. dziękczynną w związku z 80. rocznicą kanonizacji św. Andrzeja Boboli. Uroczystej Mszy św. w sanktuarium Patrona Polski – św. Andrzeja Boboli, przy ul. Rakowieckiej w Warszawie we wtorek 17 kwietnia 2018 r. o godz. 19.00. będzie przewodniczył bp Piotr Jarecki.

Opublikowany przez Sanktuarium św. Andrzeja Boboli SJ 14 kwietnia 2018

 

Andrzej Bobola urodził się 30 listopada 1591 roku w Strachocinie koło Sanoka. W wieku 20 lat wstąpił do jezuitów w Wilnie, gdzie odbył studia. Pracował jako kaznodzieja, spowiednik, wychowawca młodzieży. Podejmował szczególne wysiłki na rzecz pojednania prawosławnych z katolikami. Po święceniach w 1622 jako misjonarz przemierzał rozległe obszary na terenie dzisiejszej Polski, Białorusi i Litwy, aby nieść Dobrą Nowinę ludziom opuszczonym i religijnie zaniedbanym.

Uwieńczeniem jego życia było męczeństwo za wiarę, którą poniósł 16 maja 1657 roku w Janowie Poleskim. Kozacy, którzy najpierw zdobyli Pińsk, a następnie schwytali i okrutnie męczyli kapłana, w końcu powiesili go na rynku miejskim za nogi głową w dół i dobili szablą. Papież Pius XI kanonizował go w Rzymie 17 kwietnia 1938 roku.

Obecnie zachowane w całości relikwie św. Andrzeja spoczywają w sanktuarium pod jego wezwaniem w Warszawie na Mokotowie. Św. Andrzej Bobola od 2002 roku jest patronem Polski.

Info za —> Archwwa.pl: Jubileusz kanonizacji św. Andrzeja Boboli