PODZIEL SIĘ

Jak wygląda dobra spowiedź? – rozmowa z ks. ...

Jak wygląda dobra spowiedź? – rozmowa z ks. Markiem Chrzanowskim FDP w “Dzienniku Gazecie Prawnej”

Jaka spowiedź jest dobra? Dlaczego jej się boimy? Czy warto mieć stałego spowiednika? Czy hejt albo ciągłe siedzenie z telefonem komórkowym to grzechy? – Na te i inne pytania odpowiadał ks. Marek Chrzanowski FDP ⇒ w rozmowie z Martą Kawczyńską na łamach świątecznego wydania “Dziennika Gazety Prawnej”, opublikowanej w Wielki Piątek, 19 kwietnia 2019 r.

Polecamy cały wywiad, a tych, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu spowiedzi wielkanocnej zachęcamy do tego. Okres wielkanocny trwa jeszcze do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (9 czerwca).

Cała rozmowa —> dziennik.pl: Jak wygląda dobra spowiedź? Ks. Chrzanowski: Siedzenie z nosem w telefonie może być zalążkiem grzechu [ROZMOWA]

– Dobry rachunek sumienia to nie tylko ten, w którym dostrzegam swoje słabości, ale i taki, który mówi, co jest we mnie mocne, szlachetne. Chodzi o to, by spowiedź nie była tylko wyznaniem grzechów, ale refleksją nad sobą – mówi ksiądz Marek Chrzanowski FDP w rozmowie na łamach “Dziennika Gazety Prawnej”. Dodaje, że negatywy nie są pełnią prawdy o człowieku. – Oprócz grzechów i upadków, są we mnie zwycięstwa, jest szarpanie się i walka, ale też piękno dziecka Bożego – mówi.

W dalszej części rozmowy ks. Marek mówi m.in. o swoim sposobie na piękną spowiedź.

W rozmowie nie zabrakło też pytań o chorobę i uzdrowienie a także o książkę “Przeżyć, by żyć” oraz o pasje ks. Marka czyli twórczość pisarską oraz sport.

Zobacz więcej o książce —> Przeżyć by żyć. Opowieść o wierze, miłości i uzdrowieniu

fot. ilustracyjne: Sławomir Dynek – Cogito Media

Zobacz też:

Ks. Marek Chrzanowski FDP na Misericors.org

Strona internetowa ks. Marka

Profil ks. Marka na Facebooku