Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

IV Światowy Dzień Ubogich w Krakowie – Msza ...

IV Światowy Dzień Ubogich w Krakowie – Msza św. w Bazylice Mariackiej pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego – Transmisja online

Jak co roku kulminacyjnym punktem obchodów Światowego Dnia Ubogich w Krakowie jest Msza św. w bazylice Mariackiej. Wspólnej modlitwie w niedzielę 15 listopada 2020 r. o godz. 13.00 przewodniczyć będzie tradycyjnie abp Marek Jędraszewski. Transmisję online Eucharystii realizuje Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.

Zobacz też —> Msza św. z abp. Grzegorzem Rysiem w IV Światowy Dzień Ubogich – Transmisja z bazyliki archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi

„Wyciągnij rękę do ubogiego!”- pod tym hasłem już po raz czwarty obywa się Światowy Dzień Ubogich. Pomimo trwającej pandemii 15 listopada 2020 r. jest w archidiecezji krakowskiej szczególnym czasem spotkania z najbardziej potrzebującymi.

Zobacz więcej —> diecezja.pl: Nie trzymaj rąk w kieszeni. Wyciągnij je do ubogiego! – 4. Światowy Dzień Ubogich

Chcesz poprosić innych o modlitwę? Dodaj intencję

Przeczytaj —> Orędzie papieża Franciszka na IV Światowy Dzień Ubogich – 15 listopada 2020 – “Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7, 32)

Po Eucharystii nastąpi rozstrzygnięcie pierwszej edycji konkursu Archidiecezji Krakowskiej, „Błogosławieni Miłosierni 2020”, którego celem jest wyróżnienie i nagrodzenie zaangażowania oraz ciężkiej pracy organizacji charytatywnych, niosących pomoc osobom najbardziej potrzebującym, które zamieszkują diecezję. – Istnieje bardzo wiele instytucji oraz grup i społeczności, które każdego dnia wykonują tytaniczną pracę dla bliźniego. Działalność wielu z nich jest wprost nieoceniona i charakteryzuje je duża efektywność, zaangażowanie wolontariatu oraz innowacyjność w tworzeniu projektów – podkreślają organizatorzy diecezjalnego konkursu.

Światowy Dzień Ubogich to wspólna modlitwa, ale także konkretna materialna pomoc. Po zakończeniu Mszy św. potrzebujący otrzymają żywność w formie tzw. „Paczki w Starym Mieście”, którą na ul. Szpitalnej rozdawać będą siostry duchaczki. Dodatkowo Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, przy wsparciu Arcybractwa Miłosierdzia, wyda ponad 200 ciepłych posiłków i rozdawać będzie ubogim herbatę. Także siostry albertynki będą wspierać potrzebujących rozdając ciepłe buty na zimę oraz posiłki. Z okazji 4. Światowego Dni Ubogich w punktach pomocy wspierających ludzi dotkniętych biedą oraz kryzysem bezdomności rozdawane będą kubki termiczne oraz maseczki.

– Kubki termiczne, utrzymujące ciepło napoju, pomogą potrzebującym przetrwać nadchodzące mrozy, a maseczki to wsparcie w walce z trwającą pandemią koronawirusa – tłumaczy ks. Łukasz Michalczewski.

Organizatorzy nie zapominają też o starszych i samotnych, którzy pozostają w domach. Wolontariusze odwiedzą ich, rozwożąc posiłki oraz dzieląc się dobrym słowem.

Światowy Dzień Ubogich został ustanowiony przez papieża Franciszka w 2017 roku i jest obchodzony co roku w XXXIII Niedzielę Zwykłą.

Info na podstawie / wideo —>Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: Nie trzymaj rąk w kieszeni. Wyciągnij je do ubogiego! – 4. Światowy Dzień Ubogich

Odwiedź stronę internetową Światowych Dni Ubogich w Krakowie —> sdu.malopolska.pl 


Dołącz do Get Mercy – publikuj swoje uczynki miłosierdzia, inspiruj innych!