Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Inauguracja modlitewnego Jerycha – początek ...

Inauguracja modlitewnego Jerycha – początek 1. Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej – 12 listopada 2017

Msza św. na rozpoczęcie Jerycha


W niedzielę 12 listopada 2017 r. w kościele św. Barbary w Krakowie rozpoczęło się modlitewne Jerycho – nieustająca modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji ubogich, za miasto Kraków, całą archidiecezję oraz Nową Ewangelizację miasta. Modlitwa stanowi duchowe zaplecze wydarzeń związanych z obchodami Światowego Dnia Ubogich.

Modlitewne Jerycho rozpoczęło się Mszą świętą, której przewodniczył o. Jacek Dubel, koordynator wydarzeń Namiotu Spotkań na Małym Rynku. Podczas wygłoszonego kazania zaznaczył, że tegoroczne Jerycho ma szczególny wymiar – Oblubieniec, Chrystus będzie przychodził w tym czasie w szczególny sposób. Będzie się nam jawił w swoim Kościele i będzie w nim obecny, ale będzie to Kościół „zdjęty z krzyża”, poraniony. Będzie w Kościele ludzi odartych z godności, czasami totalnie zagubionych. Ludzi biednych, którzy być może myślą o sobie, że przegrali wszystko w życiu, którzy nie widzą dla siebie nadziei – mówił o. Dubel.

Podkreślił, że czuwanie w ramach Jerycha jest czasem modlitwy, by w nadchodzącym tygodniu, jak i w całym życiu nie przeoczyć Jezusa przechodzącego obok w drugim człowieku. Zachęcał, by nadchodzący tydzień był także okazją do przekazania Dobrej Nowiny poprzez gest, słowo, czy uśmiech – Chcemy przygotować też swoje serce i prosić o przygotowanie serc wszystkich, których spotkamy, by mieli okazję spotkać Oblubieńca – mówił.

Po Mszy świętej rozpoczęła się modlitwa uwielbienia, którą poprowadziła wspólnota Galilea. Nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem  w kościele św. Barbary potrwa do 18 listopada. Do udziału w „Jerychu” zaproszeni są wszyscy, którzy pragną przyłączyć się w tym czasie do wspólnej modlitwy w intencji ubogich.

Info za —> sdu.malopolska.pl: Nie przeocz Chrystusa! Trwa modlitewne „Jerycho”

Zofia Świerczyńska
fot. Paulina Krzyżak