Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Idź i kochaj! – LEDNICA 2017 – 3 czerw...

Idź i kochaj! – LEDNICA 2017 – 3 czerwca 2017 r.

Kilkadziesiąt tysięcy młodych ludzi wzięło udział w czuwaniu, które w sobotę, w wigilię Święta Zesłania Ducha Świętego, odbyło się na Polach Lednickich.Miłości się nie kupuje, lecz otrzymuje się ją jako dar – podkreślił bp Grzegorz Ryś w wygłoszonej podczas Mszy św. homilii, nawiązując do hasła lednickiego spotkania, które brzmiało: „Idź i kochaj”.

XXI Spotkanie Młodych Lednica 2000, 3 VI 2017

Wszystko o Lednicy —> www.lednica2000.pl

– Kościół hierarchiczny i Kościół charyzmatyczny jest pośród nas – mówił do młodych metropolita poznański, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w słowie rozpoczynającym Mszę św. sprawowaną na Polach Lednickich tuż po godz. 20. Wcześniej, o godz. 17, zgromadzonych pod Bramą Rybą oficjalnie powitał prymas Polski, metropolita gnieźnieński abp Wojciech Polak. – By czuć się dobrze nie potrzebujecie komórki czy fejsbuka, ale spotkania – mówił do młodych.

Homilię podczas Mszy św. wygłosił biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej Grzegorz Ryś. – Miłości się nie kupuje. Na miłość się nie zapracowuje. Miłość otrzymuje się jako dar. Wszystko inne możesz kupić, możesz zarobić, ale miłość musisz dostać – podkreślał. Pytał też młodych czy są gotowi usuwać z siebie strach i przyjąć tę miłość, jaką Bóg ich kocha. – Jesteście gotowi prosić Boga, by usunął w was wszystkie blokady? Wpuścicie Go do siebie? Bez tego nie będziecie żyli – mówił bp Ryś.

>>TEKST HOMILII

Podczas tzw. Godziny św. Jana Pawła II, kiedy to młodzież modliła się za wstawiennictwem papieża Polaka, abp Wojciech Polak, powtórzył ostatnie wołanie Świętego: «szukałem was, a teraz wy do mnie przyszliście». Jak powiedział Prymas, wspominając inicjatorów Lednicy – Jana Pawła II i o. Jana Górę OP – wołanie Papieża pokazuje, że „człowiek, który spotyka Chrystusa, będzie całe życie szukał i spotykał innych”.

Spotkania, które od lat od odbywają się na Polach Lednickich, określane są jako „polskie dni młodzieży”.  W czuwaniach zapoczątkowanych przez o. Jana Górę OP uczestniczyło łącznie ponad 1,7 mln osób. Swoje przesłania kierowało do nich trzech papieży.

Także i w tym roku nie zabrakło papieskich słów. „Jezus […] Chce do Was przyjść i posłać was do braci, abyście dzielili się Jego miłością. Wie, że nie jest to łatwe, dlatego zsyła Wam Ducha Świętego, który napełni Was Jego mocą” – zwrócił się do młodych papież Franciszek, którego wcześniej nagrane przemówienie odtworzono na Polach Lednickich.

>>PRZEMÓWIENIE PAPIEŻA FRANCISZKA

Oprócz modlitwy podczas czuwania nie zabrakło również muzyki, śpiewu i tańca. Widoczne były liczne symbole i gadżety. Uczestnicy spotkania otrzymali m.in. puzzle lednickie, które mają wręczyć nieznanym osobom. Na zakończenie czuwania młodzi ludzie tradycyjnie przeszli przez Bramę III Tysiąclecia, która ma kształt ryby. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Idź i Kochaj”.

Lednica to nie tylko coroczne spotkania, ale także Ruch w Kościele. Jego członkowie podkreślają, że ich założycielem i opiekunem jest św. Jan Paweł II. Mówią o sobie, że czerpią z tradycji chrztu i wyboru Chrystusa dokonanego przez Mieszka I oraz z bogactwa duchowego zakonu dominikańskiego.

Info za —> BP KEP/episkopat.pl: Kilkadziesiąt tysięcy osób uczestniczyło w „polskich dniach młodzieży”

Zobacz też:
>>Transmisja Live z Pól Lednickich 3 czerwca 2017
>>Lednica2000 w obiektywie


3 czerwca 2017 r. motywem przewodnim XXI Spotkania Młodych LEDNICA będą słowa: IDŹ I KOCHAJ!

Główny cel XXI Spotkania Młodych LEDNICA 2000 to przekazywanie innym motywów życia i nadziei. To właśnie SPOTKANIE pozwala nam go realizować, dlatego będzie źródłem naszych rozważań. „Idź i kochaj” ma być zaproszeniem do spotykania się z ludźmi, bycia z ludźmi: z tymi których kochamy i z tymi, do których niekoniecznie jest nam po drodze – piszą organizatorzy.

Pola Lednickie 3 czerwca będą otwarte już od godziny 8.00 rano. O godzinie 17.00 abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński, Prymas Polski powita oficjalnie uczestników. Centralnym punktem wydarzenia będzie Msza Święta sprawowana o godzinie 20.00 pod przewodnictwem abp Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

Patronką spotkania w Lednicy będzie Matka Boża. Organizatorzy pragną, by to Ona poprowadziła XXI Spotkanie Młodych.

Głównym symbolem tegorocznego spotkania na Lednicy będą złączone ze sobą dwa puzzle z pieczęcią, mające symbolizować realne spotkanie z drugim człowiekiem. Na jednym będzie napis „Idź”, na drugim „Kochaj”. Odbite stopy nawiązują do hasła tegorocznego spotkania: „Idź i Kochaj!”. Organizatorzy zachęcają, by po powrocie do domu podzielić się puzzlem z osobą, którą wskaże nam Duch Święty.

Ponadto osoby duchowne otrzymają gadżety z wizerunkiem Matki Bożej Niezawodnej Nadziei – księża ryngraf, zaś siostry zakonne chustę.

Posłuchaj piosenki “Idź i kochaj!” – Siewcy Lednicy:


Oficjalny serwis internetowy Spotkań Młodych i Ruchu LEDNICA 2000 —> www.lednica2000.pl

Obserwujcie LEDNICĘ na kanałach social media:

https://www.facebook.com/lednica2000

https://www.instagram.com/spotkanialednica2000

https://www.twitter.com/Lednica2000

https://www.youtube.com/subscription_…