Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

GiG Festival po raz pierwszy w Polsce – 17 l...

GiG Festival po raz pierwszy w Polsce – 17 lipca 2022 w Legnicy

Organizowany od 2016 r. w Niemczech katolicki festiwal muzyczno-uwilebieniowy GiG Festival zawitał po raz pierwszy do Polski w niedzielę 17 lipca 2022 r. Na zaproszenie biskupa legnickiego pojawili się tam muzycy ze Stanów Zjednoczonych, Włoch, Austrii, Irlandii i Polski. Wydarzenie odbywało się od godz. 16.00 na Osiedlu Kopernika w Legnicy (plac przy kościele Matki Bożej Królowej Polski). Transmisję przeprowadziła Telewizja EWTN Polska.

Wideo↑ —> EWTN Polska: NA ŻYWO | GIG FESTIVAL PO RAZ PIERWSZY W POLSCE! Z LEGNICY!

Zobacz też —> “Miej miłosierdzie dla nas i całego świata” – XII stacja przygotowań do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu – Łagiewniki, 17 lipca 2022

GiG Festival pragnie przekazać radość, piękno wiary i Kościoła, zwłaszcza młodym ludziom, a także rodzinom. GiG oznacza „God is Good” (Bóg jest dobry) oraz „muzykę na żywo”, podczas festiwalu te dwie rzeczywistości są połączone. Muzyka powinna z łatwością i zabawnym nastrojem dawać jasno do zrozumienia, że ​​Bóg jest naprawdę dobry i kocha każdego z nas. Do festiwalu dołączają katoliccy artyści i ewangelizatorzy z całego świata.

– Myślę, że nazwa jest idealna dla naszych czasów, gdy wielu wątpi w dobroć Boga – opowiada w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną o. Paulus-Maria Tautz CFR, niemiecki Franciszkanin Odnowy, który przez wiele lat posługiwał wśród najuboższych mieszkańców Nowego Jorku i zapoznał się z chrześcijańskim hip-hopem jako metodą ewangelizowania młodzieży.


GIG Festival 2022 w Legnicy

– Zapraszamy Was już 17 lipca od godziny 16.00 na Osiedle Kopernika w Legnicy (plac przy kościele Matki Bożej Królowej Polski), by właśnie tam usłyszeć muzykę na światowym poziomie, posłuchać historii wielu osób z całego świata i dzięki temu zrozumieć, że Bóg jest dobry. Wstęp na festiwal jest zawsze wolny, aby podkreślić dobroć Boga i fundamentalną dobrowolność – wskazują organizatorzy.

Zobacz spot promujący GIG Festival:

Wystąpią:

Joe Melendrez (Los Angeles)
Hanna Schaefer (Michigan)
Connor Flannigan (Steubenville)
Reale Musica (Venedig)
Michael Waletzko (Bochum)
Eva Papic (Wien)
Justyna Helm i Mateusz Spychalski
Tau
Lechu

Info na podstawie —> diecezja.legnica.pl: GiG Festival po raz pierwszy w Polsce! W Legnicy! [FILM], ekai.pl: GiG Festival po raz pierwszy w Polsce, Telewizja EWTN Polska


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja