PODZIEL SIĘ

Gala 10. edycji projektu “Mieć wyobraźnię mi...

Gala 10. edycji projektu “Mieć wyobraźnię miłosierdzia” – 29 maja 2017

29 maja w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie odbyła się jubileuszowa gala 10. edycji projektu “Mieć wyobraźnię miłosierdzia”.

– Przez 10 lat w projekcie corocznie brało udział ponad 200 szkół. W sumie zaangażowało się weń ponad 40 tys. uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. 894 laureatów w nagrodę pojechało do Rzymu na pielgrzymkę do grobu Jana Pawła II – patrona konkursu – powiedział prowadzący galę ks. Łukasz Piórkowski z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, który jako instytucja kultury województwa małopolskiego zajmuje się praktyczną realizacją projektu. – Jest on odpowiedzią na przesłanie ojca świętego Jana Pawła II apelującego, byśmy “dawali świadectwo miłosierdzia” i nieśli pomoc ludziom potrzebującym – dodał ks. Piórkowski.

Od początku projektowi patronuje kard. Stanisław Dziwisz, wieloletni sekretarz Jana Pawła II.

– Kraków jest stolicą Miłosierdzia. Myślą zwracamy się do Łagiewnik, gdzie Chrystus przemawiał do nas wszystkich przez s Faustynę. Z tym orędziem o Bożym Miłosierdziu zapoznał się Jan Paweł II i głosił je. Świadkami miłosierdzia były takie osoby jak np św. Brat Albert. Wy, droga młodzieży idziecie w ślad za osobami, którzy czynili w swym życiu miłosierdzie. Takim człowiekiem miłosierdzia był m.in. św. Jan Paweł II. Cieszę się, że dzisiaj jest tak wiele grup młodych, które starają się czyni miłosierdzie – powiedział kard. Dziwisz.

Info za / czytaj całość —> Archidiecezja Krakowska/Gość Krakowski: Samarytanie współczesności

Zobacz fotorelację —> Gala 10. edycji projektu “Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

Więcej o projekcie —> Mieć wyobraźnię miłosierdzia              

Powiązane posty