Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Film “Dywizjon 303. Historia prawdziwa”...

Film “Dywizjon 303. Historia prawdziwa” od 31 sierpnia 2018 w polskich kinach

Film “Dywizjon 303. Historia prawdziwa” w reżyserii Denisa Delicia, który trafił do polskich kin w piątek 31 sierpnia 2018 r. to obraz, który powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera, ukazujący losy polskich pilotów, którzy początkowo niedoceniani i wyśmiewani stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF) tworzą elitarną jednostkę, która nie ma sobie równych.

Wideo —> Dywizjon 303 – oficjalny zwiastun filmu

Na ekranie znakomici polscy aktorzy: Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Antoni Królikowski, Jan Wieczorkowski, Krzysztof Kwiatkowski, Marcin Kwaśny, Nikodem Rozbicki, Anna Prus oraz brytyjscy artyści: Cara Theobold, Andrew Woodall, John Kay Steel.

Wszystko o filmie “Dywizjon 303. Historia prawdziwa” —>  na Filmweb.pl

Dywizjon 303 – w kinach od 31 sierpnia

„Dywizjon 303. Historia prawdziwa” w kinach od 31 sierpnia! Zobacz jak walczyli, kogo kochali oraz kogo stracili. Na ekranie Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Antoni Królikowski, Jan Wieczorkowski, Marcin Kwaśny, Krzysztof Kwiatkowski, Anna Prus Oficjalny Profil, Nikodem Rozbicki.

Opublikowany przez Film "Dywizjon 303" Wtorek, 21 sierpnia 2018


Gdzie obejrzeć film —> Dywizjon 303. Historia prawdziwa?


Piotr Adamczyk, który wcielił się w postać dowódcy dywizjonu, Witolda Urbanowicza, podkreśla, że udział w tym filmie był wielką przygodą. Aktor powiedział, że wraz z kolegami musiał się zmierzyć z mitem lotników Dywizjonu 303. Podkreślił, że po obejrzeniu tego filmu, podobnie jak po przeczytaniu książki Arkadego Fiedlera, powinna widzów wypełniać duma.

Zobacz więcej —> tvp.info.pl: Premiera „Dywizjonu 303”. „Dobrze, że przypominamy bohaterów”


Łukasz Adamski: „Nie pomylcie filmu!”- głosił slogan na plakacie polskiego filmu o bohaterskich wyczynach Polaków w Bitwie o Anglię. Widzowie mieli nie pomylić polskiego filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa” z brytyjskim „303. Bitwa o Anglię”. Czy filmy rzeczywiście tak się od siebie różnią? Niewiele pod względem akcji. Polska wersja jest oparta na słynnej książce Arkadego Fiedlera. Jednak wątki obu produkcji się powtarzają, co dowodzi, że Brytyjczycy sięgali do tych samych źródeł.

Przeczytaj recenzję filmu —> Widzieliśmy “Dywizjon 303. Historia prawdziwa”

Zobaczcie plakat festiwalowy filmu „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Autor: Ryszard Wojtyński

Opublikowany przez Film "Dywizjon 303" Piątek, 31 sierpnia 2018