Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dzień Życia Konsekrowanego – 2 lutego 2017

Dzień Życia Konsekrowanego – 2 lutego 2017

“Waszej modlitwie polecam kapłanów, siostry i braci ze zgromadzeń zakonnych czynnych i kontemplacyjnych. Niech ich życie poświęcone Bogu i charyzmatyczna posługa przynoszą obfity owoc dla dobra wiernych i ewangelizacyjnej misji Kościoła” – Papież do pielgrzymów polskich podczas Audiencji Generalnej w środę 1 lutego.


W Polsce działa obecnie blisko 180 zakonów i zgromadzeń zakonnych, do których przynależy ponad 32 tys. osób. Najnowsze dane dotyczące życia konsekrowanego zaprezentowano w czwartek 26 stycznia podczas konferencji prasowej zapowiadającej Dzień Życia Konsekrowanego, który obchodzony jest w Kościele katolickim 2 lutego.

Zobacz: Statystyki życia zakonnego w Polsce za rok 2016

Posłuchaj:
Do odnowienia konsekracji chrztu i konsekracji zakonnych oraz „do ponowienia ofiarowania siebie w służbie Bogu i ludziom” zachęca przewodniczący Komisji KEP ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego bp Kazimierz Gurda w liście z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego. Obchodzimy go 2 lutego.

Zobacz treść —> LISTU


„Jeśli życie konsekrowane ma zachować swą proroczą misję i urok, będąc dalej szkołą wierności dla bliskich i dalekich, musi zachować świeżość i nowość centralnego miejsca Jezusa, powab duchowości i moc misyjną; musi ukazywać piękno pójścia za Chrystusem, promieniując nadzieją i radością – powiedział Ojciec Święty do uczestników sesji plenarnej Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

Czytaj więcej —> Papież: tylko w ten sposób życie konsekrowane zachowa swój urok


Bądźcie zapaloną pochodnia dla pogrążonego w ciemnościach świata – zachęcał osoby konsekrowane bp Marek Solarczyk. W przeddzień Światowego Dnia Życia Konsekrowanego obchodzonego w święto Ofiarowania Pańskiego w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej, odbyło się spotkanie dla sióstr zakonnych i członkiń instytutów świeckich życia konsekrowanego. W czasie uroczystej Mszy św. dziękowano Bogu za ich modlitwę i posługę na terenie diecezji.

Czytaj dalej —> Bp Solarczyk do osób konsekrowanych: Bądźcie pochodnią dla pogrążonego w ciemnościach świata


Przeczytaj również —> „Przypatrzcie się, bracia i siostry, powołaniu waszemu” – Kazanie o. Piotra Stasińskiego OFMCap w bazylice Świętego Krzyża w Warszawie – 29 stycznia 2017 r.


WESPRZYJ AKCJĘ #POPIEŁUSZKO2017.PL
–> KLIKNIJ

Popieluszko2017_Misericors