Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dziękczynienie za 2021 rok w Sanktuarium Bożego Mi...

Dziękczynienie za 2021 rok w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 31 grudnia 2021

W ostatnim dniu 2021 roku w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach została odprawiona Msza święta, w czasie której Czciciele Bożego Miłosierdzia dziękowali Panu Bogu za otrzymane łaski i zawierzyli świat Bożemu Miłosierdziu. Eucharystii przewodniczył bp Jan Zając honorowy Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Wideo —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Ks. Zbigniew Bielas, homilia, Msza św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, 31 grudnia 2021 r.


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!

Zobacz też —> Sylwester 2021 i Nowy Rok w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach


W homilii ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia podsumował mijający rok patrząc na Kościół powszechny, Kościół w Polsce oraz w Archidiecezji Krakowskiej. Wspominał także wydarzenia, jakie miały miejsce w łagiewnickim Wieczerniku, m.in.: wprowadzenie do Bazyliki relikwii bł. ks. Michała Sopoćki, uruchomienie Funduszu Miłosierdzia w ramach pomocy potrzebującym, Niedzielę Miłosierdzia i poświęcenie Dzwonów Nadziei dla Oceanii – Tonga i Samoa. Przypomniał, że od Niedzieli Miłosierdzia rozpoczęła się transmisja na żywo z Kaplicy Wieczystej Adoracji, która umożliwia łączność duchową z tym niezwykłym miejscem, w którym trwa nieustanna modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Rektor Sanktuarium wymieniał pielgrzymki, które przybyły na łagiewnickie Wzgórze i dzieła miłosierdzia, które tu są pełnione. – 22 sierpnia, w czasie VIII Pielgrzymki Czcicieli Bożego Miłosierdzia Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski inaugurując przygotowanie do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu mówił, że czynimy to, aby iskra, która stąd – zgodnie z wolą Pana Jezusa – ma iść na cały świat sprawiała, że coraz to nowi ludzie, w nowych zakątkach naszego globu będą mogli z coraz większym zaufaniem i z coraz bardziej głęboką wiarą powtarzać Jezu, ufam Tobie!”. Ponad 100 miejsc na całym świecie bierze udział w tych przygotowaniach i łączy się z nami – powiedział.

Ks. Zbigniew Bielas poinformował, że w ciągu roku w Bazylice zostało odprawionych 6855 Mszy świętych, a przy ołtarzu było 1835 kapłanów gości, którzy przybywali indywidualnie lub z grupami. – Sakrament Pokuty jest sprawowany codziennie od godz. 8.00 do godz. 19.00. Podczas modlitwy w Godzinie Miłosierdzia łączą się z nami setki Czcicieli Bożego Miłosierdzia, przez całą dobę trwa nieustanna modlitwa w Kaplicy Wieczystej Adoracji – powiedział i dodał: – Ilekroć mówimy o zadaniach, które stoją przed nami przypominamy sobie słowa św. Jana Pawła II z 17 sierpnia 2002 r.: „Jestem bowiem przekonany, że jest to także szczególne miejsce, które Bóg obrał sobie, aby tu wylewać łaski i udzielać swego miłosierdzia. Modlę się, aby ten kościół był zawsze: miejscem głoszenia orędzia o miłosiernej miłości Boga; miejscem nawrócenia i pokuty; miejscem sprawowania ofiary eucharystycznej – źródła miłosierdzia; miejscem modlitwy – wytrwałego błagania o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata”.

Rektor Sanktuarium podziękował pracującym w Łagiewnikach oraz Pielgrzymom, którzy przybywają do Światowego Centrum Kultu Bożego Miłosierdzia. – Dziękuję Wam, którzy przybywacie na modlitwę do naszego Sanktuarium – w niedziele, święta, na wielkie uroczystości i w dni powszednie. Dziękuję tym wszystkim, którzy łączą się z nami duchowo przez transmisje internetowe, radiowe, telewizyjne, w mediach społecznościowych…

Na koniec homilii ks. Bielas złożył wszystkim życzenia: – Niech Nowy Rok, który za kilka godzin rozpoczniemy mobilizuje nas nade wszystko do wzrastania w świętości, czyli wysokiej miary zwyczajnego chrześcijańskiego życia… Dziękuję Bogu w Trójcy Jedynemu za ten rok i dziękuję Wam, którzy tworzycie tę wspólnotę Czcicieli Bożego Miłosierdzia za życzliwość, ofiarność, dobre słowo, wsparcie, modlitwę… Dziękuję również wszystkim kapłanom za bardzo dobrą współpracę i gorliwe wypełnianie powierzonych zadań.

Małgorzata Pabis | Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Transmisja online Godziny Miłosierdzia (15.00) i Mszy św. w dniu 31 grudnia 2021 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach:


Info, foto i wideo —> milosierdzie.pl: Dziękczynienie za 2021 rok


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja