Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Dzieci komunijne dzieciom misji” R...

“Dzieci komunijne dzieciom misji” – akcja Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci

Dzieci, które w kwietniu i maju przystępują do Pierwszej Komunii Świętej, mogą pomóc swoim rówieśnikom z krajów misyjnych, dzieląc się z nimi częścią otrzymanych prezentów. „Dzieci komunijne dzieciom misji” to inicjatywa Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, która zachęca katolickie dzieci do modlitwy i solidarności z ich ubogimi rówieśnikami w krajach misyjnych.

Misjonarze w białych szatach ze znakiem Eucharystycznym nie skończyli jeszcze 10 lat, a już dokonują wielkich dzieł odmieniając los dzieci na misjach. Posileni Eucharystycznym Chlebem podejmują konkretne działania, aby z głodnymi i spragnionymi rówieśnikami dzielić się Chrystusem i zaprosić ich do wspólnoty Kościoła.

W wybrany dzień w Białym Tygodniu dzieci pierwszokomunijne modlą się za swoich rówieśników w potrzebie i składają dla nich dobrowolną ofiarę, którą wcześniej, w porozumieniu z rodzicami, włożyły do specjalnej kopertki PDMD. Ofiary te, często z rysunkami, listami lub modlitwami, niosą do ołtarza w procesji z darami.

Dzieci chętnie włączają się w tę inicjatywę PDMD. „W dniu I Komunii Świętej, ja i cała moja rodzina byliśmy przeszczęśliwi – relacjonuje Basia Jaworska z Lublina. – Przyjęłam do serca Pana Jezusa. Od cioci Kasi dostałam piękną książkę o mnie i mojej rodzinie. Pomyślałam wtedy, że nie wszystkie dzieci są tak szczęśliwe jak ja. A ponieważ już wcześniej odkładałam do skarbonki część swoich oszczędności, dlatego, gdy dowiedziałam się, że w Białym Tygodniu będziemy się modlić za dzieci na misjach, to z radością do tej modlitwy dołożyłam zawartość skarbonki”. Julek Cyran, kolega Basi z klasy, także cieszy się z udziału w misyjnym dziele. „Postanowiłem, że otrzymane pieniądze nie wydam na zabawki i słodkości, ale podaruję je dzieciom z innych kontynentów. W Białym Tygodniu zaniosłem je przed ołtarz w darach ofiarnych ”– mówi z dumą.

[DZIECI KOMUNIJNE DZIECIOM MISJI!]POPROWADŹ DZIECI MISYJNĄ DROGĄ! 👣👉🌍Chcą pomagać.😍Nie mają jednak własnych dochodów….

Opublikowany przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci Wtorek, 8 maja 2018

 

Dzięki ofiarom od dzieci komunijnych Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci każdego roku wspiera blisko trzy tysiące różnych projektów edukacyjnych, formacji chrześcijańskiej i ochrony życia dla dzieci poniżej 14. roku życia. Dzięki temu Dziełu w krajach misyjnych funkcjonuje ponad dwa tysiące ośrodków dla dzieci – szkoły, szpitale, sierocińce, domy opieki i stołówki.

WIĘCEJ >> www.missio.org.pl/dzieciom-misji

[DZIECI KOMUNIJNE DZIECIOM MISJI] 💞💌👉💗🌐Pierwsze podziękowania 💌 "w drodze" do małych misjonarzy z Krośnicy i Pieczewa…

Opublikowany przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci Poniedziałek, 13 maja 2019

 

Info za —> PDMD/episkopat.pl: ”Idźcie i głoście” – Dzieci komunijne dzieciom misji 2017