Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dyspensa od postu w piątek 1 czerwca 2018 w Warsza...

Dyspensa od postu w piątek 1 czerwca 2018 w Warszawie

W obu warszawskich diecezjach – Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej w piątek 1 czerwca 2018 r. nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (post jakościowy). Metropolita warszawski i biskup warszawsko-praski udzielili na ten dzień dyspensy.

Piątek 1 czerwca 2018 r., przeżywany w tym roku dzień po uroczystości Bożego Ciała to liturgiczne wspomnienie obowiązkowe św. Justyna  męczennika i Pierwszy piątek miesiąca czerwca oraz Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Zobacz też —> Czy w piątek 1 czerwca 2018 obowiązuje post?

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 1 czerwca, na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Wiernych korzystających z dyspensy zachęca się, aby pomodlili się tego dnia w intencjach Ojca Świętego.

Zobacz —> Archidiecezja Warszawska: Dyspensa na piątek po Bożym Ciele

Biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński napisał w komunikacie:

Na podstawie kanonu 87 § l Kodeksu Prawa Kanonicznego – udzielam dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek, 1 czerwca 2018 roku wszystkim Diecezjanom oraz Gościom, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Przypominam zarazem, że korzystając z dyspensy należy odmówić modlitwę w intencji Ojczyzny i Diecezji.

Zobacz —> Diecezja Warszawsko-Praska: Komunikat w sprawie dyspensy w dniu 1 czerwca 2018 roku