PODZIEL SIĘ

Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale na Jasnej Górze R...

Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale na Jasnej Górze – Wielki Post 2018

W okresie Wielkiego Postu na Jasnej Górze, w kolejne piątki w Kaplicy Matki Bożej o godz. 16.45 i w kaplicy św. Józefa na jasnogórskich Halach o godz. 20.00 odprawiane będą nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu w bazylice jasnogórskiej o godz. 16.15 rozpoczynać się będą Gorzkie Żale. W czasie tegorocznego nabożeństwa kazania pasyjne będzie głosił o. Tomasz Chmielewski, paulin.

W piątek 23 marca odbędzie się Droga Krzyżowa Alejami NMP na Jasną Górę – Rozpoczęcie przy pomniku św. Jana Pawła II przed kościołem św. Zygmunta o godz. 18.00. Drodze Krzyżowej przewodniczył będzie abp Wacław Depo, który wraz z wiernymi kroczył będzie alejami za krzyżem. Droga Krzyżowa zakończy się Apelem Jasnogórskim.

W Wielki Piątek, 30 marca o godz. 14.00 tradycyjnie po Wałach jasnogórskich przejdzie Droga Krzyżowa dla miasta Częstochowy.

Szczegółowy program nabożeństw i nagrania audio rozważań pasyjnych i z Drogi Krzyżowej —> Biuro Prasowe Jasnej Góry: Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale w Wielkim Poście 2018 r.