Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dobra Nowina – Rozważanie na V Niedzielę Zwy...

Dobra Nowina – Rozważanie na V Niedzielę Zwykłą, Rok C – 6 lutego 2022: Na Twoje słowo

– Jest taki piękny kanon, który powstał na podstawie tej Ewangelii: „Nie bój się wypłyń na głębie, jest przy tobie Chrystus”. Dziś zatem chcemy się zastanowić, co dla mnie będzie taką głębią?… Zapraszamy do wysłuchania refleksji ks. Roberta Młynarczyka na V Niedzielę Zwykłą, Rok C – 6 lutego 2022 r., zatytułowanej “Na Twoje słowo”. To 14. odcinek 2. serii podcastu Archidiecezji Krakowskiej “Dobra Nowina”.


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Ks. Robert Młynarczyk: Może mieliśmy taką sytuację w życiu, że spełniliśmy czyjąś prośbę tylko dla świętego spokoju. Sprawa wydawała nam się niepotrzebna, niewiele znacząca, niemożliwa. Jednak, gdy podjęliśmy się jej wypełnienia to zobaczyliśmy w tym sens, albo radość drugiej osoby z tego działania.

Podobny dylemat przeżył  św. Piotr. Będąc rybakiem wiedział, ile kosztuje wypłynięcie i zarzucenie sieci na połów. Wiedział także, że skoro w nocy nic nie złowili to po ludzku tym bardziej nie uda się to w ciągu dnia. Był przy tym zmęczony, bo po nieprzespanej nocy, musiał jeszcze wyczyścić i wysuszyć sieci, aby przygotować się do kolejnego połowu.

Jest taki piękny kanon, który powstał na podstawie tej Ewangelii: „Nie bój się wypłyń na głębie, jest przy tobie Chrystus”. Dziś zatem chcemy się zastanowić, co dla mnie będzie taką głębią?


Łk 5, 1-11 – V Niedziela Zwykła, Rok C

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza:

“Pewnego razu – gdy tłum cisnął się do Jezusa, aby słuchać słowa Bożego, a On stał nad jeziorem Genezaret – zobaczył dwie łodzie stojące przy brzegu; rybacy zaś wyszli z nich i płukali sieci. Wszedłszy do jednej łodzi, która należała do Szymona, poprosił go, żeby nieco odbił od brzegu. Potem usiadł i z łodzi nauczał tłumy.

Gdy przestał mówić, rzekł do Szymona: «Wypłyń na głębię i zarzućcie sieci na połów!» A Szymon odpowiedział: «Mistrzu, całą noc pracowaliśmy i nic nie ułowiliśmy. Lecz na Twoje słowo zarzucę sieci». Skoro to uczynili, zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać. Skinęli więc na współtowarzyszy w drugiej łodzi, żeby im przyszli z pomocą. Ci podpłynęli; i napełnili obie łodzie, tak że się prawie zanurzały.

Widząc to, Szymon Piotr przypadł Jezusowi do kolan i rzekł: «Wyjdź ode mnie, Panie, bo jestem człowiekiem grzesznym». I jego bowiem, i wszystkich jego towarzyszy w zdumienie wprawił połów ryb, jakiego dokonali; jak również Jakuba i Jana, synów Zebedeusza, którzy byli wspólnikami Szymona.

A Jezus rzekł do Szymona: «Nie bój się, odtąd ludzi będziesz łowił». I wciągnąwszy łodzie na ląd, zostawili wszystko i poszli za Nim.”

Zobacz na brewiarz.pl wszystkie —> Czytania liturgii Mszy św. z niedzieli 6 lutego 2022


Dobra Nowina to seria rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Info i wideo —> Archidiecezja Krakowska: Dobra Nowina: Na Twoje słowo. Rozważanie na V Niedzielę Zwykłą, Rok C

realizacja: Ks. Robert Młynarczyk
montaż: Piotr Ćwik

Posłuchaj o nowej serii podcastów “Dobra Nowina”:

Zobacz więcej —> Archidiecezja Krakowska: Nowa odsłona podcastu z rozważaniami Ewangelii – „Dobra Nowina”


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja