Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dobra Nowina – Rozważanie na uroczystość Wni...

Dobra Nowina – Rozważanie na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Rok C – 29 maja 2022: Świadectwo wiary

– Oczekując na Zesłanie Ducha Świętego, trwajmy na modlitwie oraz dawajmy czytelne i odważne świadectwo naszej wiary w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego… Zapraszamy do wysłuchania refleksji ks. Roberta Młynarczyka na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Rok C – 29 maja 2022 r., zatytułowanej “Świadectwo wiary”. To 36. odcinek 2. serii podcastu Archidiecezji Krakowskiej “Dobra Nowina”.


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Ks. Robert Młynarczyk: W mowie potocznej możemy usłyszeć, że ktoś jest wniebowzięty. Takie stwierdzenie pojawia się, gdy odczuwamy olbrzymią radość, przeżywamy niecodzienne doznania, jesteśmy zachwyceni cudownym krajobrazem lub kosztujemy pysznych potraw.

W swojej krótkiej mowie Jezus zwraca uwagę na trzy sprawy: przypomina im, że On idzie do Ojca, a my wszyscy, pozostający pielgrzymami w drodze do nieba, mamy być świadkami. Aby to świadectwo było możliwe, potrzebna była moc z wysoka, którą obiecuje Jezus swoim uczniom. Do pełnego świadectwa potrzebna jest jeszcze dojrzałość wiary.

Oczekując na Zesłanie Ducha Świętego, trwajmy na modlitwie oraz dawajmy czytelne i odważne świadectwo naszej wiary w Boga Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Łk 24, 46-53 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Rok C

“Jezus powiedział do swoich uczniów: «Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jeruzalem. Wy jesteście świadkami tego.

Oto Ja ześlę na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż będziecie przyobleczeni w moc z wysoka».

Potem wyprowadził ich ku Betanii i podniósłszy ręce, błogosławił ich. A kiedy ich błogosławił, rozstał się z nimi i został uniesiony do nieba.

Oni zaś oddali Mu pokłon i z wielką radością wrócili do Jeruzalem, gdzie stale przebywali w świątyni, wielbiąc i błogosławiąc Boga.”

Zobacz na brewiarz.pl wszystkie —> Czytania liturgii Mszy św. z niedzieli 29 maja 2022


Dobra Nowina to seria rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Info i wideo —> Archidiecezja Krakowska: Dobra Nowina: Świadectwo wiary. Rozważanie na uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, Rok C

realizacja: Ks. Robert Młynarczyk
montaż: Piotr Ćwik

Posłuchaj o nowej serii podcastów “Dobra Nowina”:

Zobacz więcej —> Archidiecezja Krakowska: Nowa odsłona podcastu z rozważaniami Ewangelii – „Dobra Nowina”


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja