Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Dobra Nowina: Napełniona Duchem Świętym – Ro...

Dobra Nowina: Napełniona Duchem Świętym – Rozważanie na IV Niedzielę Adwentu, Rok C – 19 grudnia 2021

Pośpiech jest nieodłącznym towarzyszem praktycznie każdego naszego dnia (…) Maryja także w dzisiejszej Ewangelii się spieszy. – Zapraszamy do wysłuchania refleksji ks. Roberta Młynarczyka na IV Niedzielę Adwentu, Rok C, 19 grudnia 2021, zatytułowanej “Napełniona Duchem Świętym”. To czwarty odcinek 2. serii podcastu Archidiecezji Krakowskiej “Dobra Nowina”.

Pośpiech jest nieodłącznym towarzyszem praktycznie każdego naszego dnia. Spieszymy się do pracy, zwłaszcza, gdy pośpimy trochę dłużej lub jak musimy jeszcze odśnieżyć samochód czy gdy  autobus się opóźnia. Spieszymy się w drodze do domu, gdy jeszcze trzeba zrobić szybkie zakupy, odebrać ze szkoły dziecko lub zawieźć na kolejne zajęcia. Pośpiech jest widoczny, gdy prowadzimy samochód, gdy odwiedzamy znajomych, nawet gdy idziemy na Mszę św. Można powiedzieć: całe życie w biegu. Pytania pojawiają się dwa: po co i za czym?

Maryja także w dzisiejszej Ewangelii się spieszy. Po spotkaniu z Gabrielem udaje się samotnie w kilkudniową wędrówkę do swojej krewnej Elżbiety. Jej pośpiech nie wynika jednak z czysto ludzkiej pobudki. Dziewica z Nazaretu nie spieszy się dlatego, aby zaspokoić swoją ciekawość. Jej pośpiech też nie jest ucieczką od codziennych obowiązków ani stanięcia twarzą w twarz z Józefem i próbą wytłumaczenia mu, co się wydarzyło. Maryja spieszy, aby wypełnić misję.

Zobacz też —> List pasterski abp. Marka Jędraszewskiego na Adwent 2021 roku


Łk 1, 39-45 – IV Niedziela Adwentu C

Słowa Ewangelii według Świętego Łukasza:

“W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w ziemi Judy. Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę.

Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. Wydała ona głośny okrzyk i powiedziała:

«Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? Oto bowiem, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. Błogosławiona jest, która uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Jej od Pana».”

Zobacz na brewiarz.pl wszystkie —> Czytania liturgii Mszy św. z niedzieli 19 grudnia 2021


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Dobra Nowina to seria rozważań Ewangelii w formie podcastów, przygotowywanych przez ks. Roberta Młynarczyka, wikariusza parafii św. Barbary w Libiążu, katechetę i dekanalnego duszpasterza młodzieży oraz ks. Marka Sudera, ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy w każdą sobotę o godz. 17.07 na kanał YouTube i Spotify Archidiecezji Krakowskiej. Rozważajmy razem Dobrą Nowinę, którą daje nam Chrystus!

Info i wideo —> Archidiecezja Krakowska: Dobra Nowina: Napełniona Duchem Świętym. Rozważanie na IV Niedzielę Adwentu, Rok C

realizacja: Ks. Robert Młynarczyk
montaż: Piotr Ćwik

Posłuchaj o nowej serii podcastów “Dobra Nowina”:

Zobacz więcej —> Archidiecezja Krakowska: Nowa odsłona podcastu z rozważaniami Ewangelii – „Dobra Nowina”


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja