PODZIEL SIĘ

Diecezjalny Dzień Młodzieży w Świątyni Opatrzności...

Diecezjalny Dzień Młodzieży w Świątyni Opatrzności Bożej – 13 kwietnia 2019 – Transmisja online

W sobotę 13 kwietnia 2019 r. młodzi z archidiecezji warszawskiej spotkają się w Świątyni Opatrzności Bożej na Diecezjalnym Dniu Młodzieży. Będzie to święto młodzieży w łączności z papieżem Franciszkiem, który w Niedzielę Palmową spotyka się z młodymi w Rzymie. W Warszawie z młodymi spotka się kard. Kazimierz Nycz i biskupi pomocniczy. Biuro Prasowe Archidiecezji Warszawskiej przeprowadzi transmisję internetową z wydarzenia.

Zobacz też —> episkopat.pl: 14 kwietnia – Niedziela Palmowa, Święto Młodych w diecezjach

Do Świątyni Opatrzności Bożej zaproszeni są wszyscy młodzi, zarówno umocnieni w wierze jak i ci, którzy poszukują i zadają pytania – podkreśla ks. Tomasz Zaperty, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Jak co roku będzie młodzież z duszpasterstw akademickich i młodzieżowych, wspólnoty młodzieżowe i ruchy katolickie działające w parafiach a także lektorzy i ministranci, którzy podczas Mszy św. będą służyli przy ołtarzu.

(…) Ks. Tomasz Zaperty zdradza też, że podczas spotkania w Świątyni Opatrzności Bożej młodzi zostaną zaproszeni do podjęcia przygotowań do ŚDM w Portugalii. – Wprawdzie mamy jeszcze dużo czasu, ale dotarły już do nas sygnały z niektórych parafii portugalskich, które gościliśmy w Warszawie na Dniach w Diecezjach w 2016 r., że czekają na nas u siebie i chcą nas po raz kolejny spotkać! – cieszy się duszpasterz.

Program Diecezjalnego Dnia Młodych w Warszawie

Spotkanie młodych rozpocznie się w sobotę 13 kwietnia 2019 o godz. 10.30.

Od godziny 11.00 program ewangelizacyjny i modlitwę będzie animował zespół „Mocni w Duchu” z Łodzi wraz ze wspólnotą „Młodość. Lubię to!”. Młodzi ewangelizatorzy będą dzielili się z rówieśnikami swoją wiarą, będzie śpiew, uwielbienie Boga – wszystko bardzo dynamicznie, choć nie zabraknie też chwil modlitwy w ciszy.

Czytaj całość —> Archidiecezja Warszawska: Diecezjalny Dzień Młodzieży już w sobotę

Obejrzyj transmisję:

Około godziny 13.00 planowana jest Eucharystia pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza, w czasie której homilię do młodych wygłosi bp Rafał Markowski.

Obejrzyj transmisję Mszy świętej: