Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Diecezja Pelplińska z pomocą poszkodowanym w nawał...

Diecezja Pelplińska z pomocą poszkodowanym w nawałnicach – Apel bp. Ryszarda Kasyny

Burze, które 11 sierpnia przeszły nad Polską dotknęły szczególnie intensywnie wiernych diecezji pelplińskiej. Część poszkodowanych została już objęta pomocą Caritas Diecezji Pelplińskiej, która będzie sukcesywnie wspierała kolejne rodziny.

20 sierpnia 2017 r. we wszystkich kościołach diecezji Pelplińskiej odbędzie się zbiórka funduszy na rzecz poszkodowanych w żywiole.

Wszystkie osoby spoza Diecezji Pelplińskiej chcące włączyć się w pomoc poszkodowanym zachęcamy do włączenia się w zbiórkę prowadzoną przez Caritas Polska poprzez: wysłanie SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub wpłatę na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA.

Info za —> Caritas Polska: Diecezja Pelplińska z pomocą poszkodowanym w burzach i nawałnicach


Odezwa Biskupa Pelplińskiego

Siostry i Bracia

Jesteśmy cały czas wstrząśnięci skutkami burz, które z piątku na sobotę przeszły przez terytorium naszej diecezji. Wielu ludzi straciło dorobek całego życia, wielu w okamgnieniu zostało pozbawionych dachu nad głową. Niestety są również ranni oraz ofiary śmiertelne.

Wierzę głęboko i ufam, że wspomagamy potrzebujących modlitwą i za to duchowe wsparcie z całego serca wszystkim dziękuję. Usunięcie szkód, spowodowanych przez wichury i burze, domaga się jednak również pomocy materialnej. W związku z tym zwracam się do Was z prośbą o pieniężne wsparcie poszkodowanych poprzez zbiórkę do puszek, która zostanie przeprowadzona we wszystkich kościołach diecezji pelplińskiej w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia po każdej Mszy Świętej. Caritas diecezjalna jest w kontakcie z proboszczami parafii, w których żywioł dokonał największych zniszczeń, aby dotrzeć z pomocą do tych, którzy  jej najbardziej potrzebują.

Pomimo tragedii, jesteśmy świadkami  dobra, które dokonuje się przez ludzką solidarność, otwarte serca i uczynne dłonie. W tym miejscu dziękuję wszystkim, którzy dostrzegli oraz pomogli pokrzywdzonym przez burzową nawałnicę. Słowa szczególnej wdzięczności kieruję do strażaków, zarówno z zawodowych jak i ochotniczych jednostek, których poświecenia oraz ofiarności byliśmy świadkami.

Siostry i bracia, raz jeszcze zwracam się do Was, z prośbą o wsparcie poszkodowanych modlitwą i pomocą materialną. Za każdy gest owej pomocy składam już dzisiaj serdeczne „Bóg zapłać”.

Wszystkim Wam błogosławię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

+ Biskup Ryszard


Za —> Radio Głos Diecezji Pelplińskiej: Odezwa Biskupa Pelplińskiego