PODZIEL SIĘ

Dialogi u św. Anny – abp Jędraszewski o św. ...

Dialogi u św. Anny – abp Jędraszewski o św. Faustynie i Bożym Miłosierdziu – katecheza

Wideo: “Dialogi u św. Anny” – Katecheza o Św. Faustynie

„Świat nas podepcze jeżeli nie będziemy wierni tej światłości, którą jest Chrystus”. – mówił abp Marek Jędraszewski podczas spotkania z mieszkańcami Krakowa i wiernymi archidiecezji krakowskiej, które odbyły się w czwartkowy wieczór 27 kwietnia 2017 r. w kolegiacie św. Anny. Arcybiskup nauczał i odpowiadał na pytania wiernych, które dotyczyły m.in. objawień św. Siostry Faustyny i historii obrazu Jezusa Miłosiernego, relacji Kościoła do świata oraz stosunku Kościoła do uchodźców.

Temat kwietniowej odsłony cyklu brzmiał “Sekretarka Bożego Miłosierdzia. 80-lecie obrazu Jezusa Miłosiernego”.

Katecheza rozpoczynająca drugie spotkanie z cyklu „Dialogi u św. Anny” dotyczyła św. Faustyny Kowalskiej – „sekretarki Bożego Miłosierdzia”. Przypominając jej początek drogi ku świętości, arcybiskup Marek Jędraszewski odniósł się do ważnej w Kościele kwestii objawień prywatnych. Takimi były przecież wizje młodej dziewczyny, a później, zakonnicy Heleny Kowalskiej. – Wchodzimy w rzeczywistość , w jakiejś mierze, tajemniczą ale przecież głęboko wpisaną w życie Kościoła. W dziejach Kościoła od samego początku pojawiają się objawienia prywatne, one niejako wzbogacają to co wiemy o Bogu, o człowieku, o Kościele – mówił metropolita krakowski.

Arcybiskup Marek podkreślił, że Bóg powołuje kogo chce, powołuje często osoby, które przez świat są niezauważalne albo same usuwają się w cień, a Pan czyni z nich swoje narzędzia. Ich życie łatwe nie jest bo mają żyć i mówić to co mówi do nich sam Bóg. Tak też było w życiu św. Faustyny Kowalskiej.

– To co zostawiła nam, Kościołowi, światu, stanowi przejmujący dowód tego jak Bóg działa, jak działał poprzez nią by objawić prawdę, która w Kościele była znana od samego początku – prawdę o Bożym miłosierdziu – mówił metropolita krakowski. Przypomniał, że jest to prawda o zasięgu globalnym i dlatego też Dzienniczek św. siostry Faustyny jest najbardziej znaną na świecie książką napisaną w języku polskim.

– Wobec tego ogromu zła, które jest, potrzebne jest nam Boże Miłosierdzie, jakby nowa wersja tego co pisał św. Paweł w Liście do Rzymian: „Gdzie się rozlało zło, tam jeszcze bardziej rozlała się Boża łaska” – zakończył arcybiskup Jędraszewski.

W drugiej części spotkania metropolita krakowski odpowiadał na pytania przesłane drogą mailową.

Na zakończenie trwającego blisko dwie godziny spotkania, abp Marek Jędraszewski pobłogosławił wiernych.

Kolejne “Dialogi u św. Anny” odbędą się 25 maja, a ich tematem będą objawienia maryjne w kontekście stulecia objawień Najświętszej Maryi Panny w Fatimie.

Przeczytaj pełną relację —> Archidiecezja Krakowska: Kolejne dialogi abp. Jędraszewskiego u św. Anny

*


Powiązane posty