Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Caritas Polska wspiera już ponad 2 tys. syryjskich...

Caritas Polska wspiera już ponad 2 tys. syryjskich rodzin. Wizyta w Aleppo

Już 2041 syryjskich rodzin, przede wszystkim w Aleppo, objętych jest trwającą od 5 miesięcy akcją Caritas Polska Rodzina Rodzinie. Do tej pory przekazano na ten cel półtora miliona złotych – poinformowano na konferencji prasowej w Warszawie.

Od października 2016 roku, czyli od początku trwania programu Rodzina Rodzinie, wartość pomocy zadeklarowanej przez 6059 darczyńców wyniosła 9 447 525 zł, do tej pory przekazano 1 534 856 zł. W niedzielę 5 marca dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz oraz kierownik działu zagranicznego Marta Titaniec powrócili z delegacji do Aleppo, gdzie przede wszystkim dociera pomoc.

Program Rodzina Rodzinie od początku stał się pomostem łączącym Polaków i zmęczonych konfliktem wojennym Syryjczyków. W ciągu 5 miesięcy półroczną opieką zostało objętych 2041 rodzin syryjskich przede wszystkim w Aleppo, kilkadziesiąt rodzin uchodźców syryjskich w Libanie oraz zubożałych w wyniku kryzysu Libańczyków. Obok pojedynczych osób, grup przyjaciół i całych rodzin w pomoc zaangażowanych jest 11 biskupów, 516 parafii, 47 zgromadzeń zakonnych, 470 księży.

Dane syryjskich i libańskich rodzin, które udostępniane są na stronie www.rodzinarodzinie.caritas.pl Caritas Polska otrzymuje od partnerów: Misji Sióstr Franciszkanek Maryi, Caritas Aleppo i Caritas Liban, z którymi między innymi spotkała się delegacja Caritas Polska w Syrii. Dyrektor Caritas Polska podczas wizyty przekazał listy braterskie od abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego KEP dla hierarchów 5 wspólnot chrześcijańskich w Aleppo, które otrzymują pomoc z programu Rodzina Rodzinie. Delegacja wizytowała beneficjentów programu Rodzina Rodzinie.

Czytaj dalej w serwisie Caritas Polska —> Caritas Polska po wizycie w Aleppo

Relacja z konferencji prasowej —> episkopat.pl: Caritas Polska wspiera już ponad 2 tys. syryjskich rodzin

Fot. Caritas Polska