Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Caritas Polska: walczymy z nierównościami i dyskry...

Caritas Polska: walczymy z nierównościami i dyskryminacją – Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej 2019

Na świecie wciąż są miejsca, gdzie na widok niesprawiedliwości dotykającej niewinnych ludzi kroi się serce. Poprzez naszą pomoc na każdym kontynencie walczymy z nierównościami społecznymi, wielkimi kontrastami między warunkami życia i dyskryminacją ze względu na płeć i pochodzenie – wskazuje biuro prasowe Caritasu Polska z okazji obchodzonego w środę 20 lutego 2019 r., Światowego Dnia Sprawiedliwości Społecznej.

⛔ Dziś Światowy Dzień Sprawiedliwości Społecznej ⛔Na każdym kontynencie walczymy z nierównościami społecznymi, wielkimi…

Opublikowany przez Caritas Polska Środa, 20 lutego 2019

 

Według raportu organizacji Oxfam na temat działań podejmowanych w celu zniwelowania nierówności społecznych z 2018 roku pod względem wydatków na zdrowie, edukację i bezpieczeństwo społeczne na końcu rankingu znajdują się m.in. Nepal, Indie, Nigeria i Kongo.

W Nepalu, po trzęsieniu ziemi sprzed czterech lat Caritas Polska udało się przywrócić dach nad głową mieszkańcom najbardziej poszkodowanego regionu Chandenimandan (środkowy Nepal). Wsparcie w odbudowie domów, odpornych na wstrząsy, otrzymało od Caritas Polska prawie 200 rodzin. Z kolei po tragicznej w skutkach powodzi stulecia w Indiach w sierpniu 2018 roku Caritas Polska wsparła mieszkańców, którym woda odebrała domy, pola uprawne i miejsca pracy.

Według raportu Światowego Forum Ekonomicznego z 2014 roku z największymi nierównościami pod względem płci zmagają się mieszkańcy m.in. Maroka, Jordanii, Libanu, Syrii i Jemenu. W większości tych krajów Caritas Polska prowadzi projekty pomocowe.

W Jordanii w 2018 roku do mieszkańców i uchodźców trafiło wsparcie materialne i psychologiczne. To ostatnie pozwala oswoić się z traumą rodzinom i kobietom z dziećmi. Od kilku lat mieszkańcy Syrii objęci są konkretną pomocą ze strony Polaków w ramach programu „Rodzina Rodzinie”.

Równie ważne jest wsparcie przedsiębiorczości, które odbywa się w postaci dofinansowania mikroprojektów dla mieszkańców, którzy chcą otworzyć własny biznes. Pomoc, we współpracy z Polską Akcją Humanitarną, trafi również do uchodźców z Jemenu, którzy szukają schronienia w sąsiednim Dżibuti. Największym problemem w ogarniętym wojną Jemenie jest brak opieki medycznej.

Z nierównościami społecznymi zmagają się także mieszkańcy Europy. Na Ukrainie na linii frontu wciąż toczą się walki. Ofiary konfliktu wymagają pomocy materialnej i psychologicznej. Osoby starsze i rodziny z dziećmi zamieszkujący w pobliżu strefy rozgraniczenia otrzymują od Caritas Polska niezbędną żywność oraz środki higieniczne. Na Białorusi w dziesięciu świetlicach wyremontowanych dzięki wsparciu z Polski dzieci mogą spędzać bezpiecznie wolny czas i odrabiać lekcje.

Pomóż nam przeciwdziałać nierównościom społecznym na świecie!

Wyślij SMS o treści POLSKA POMAGA (koszt:2,46 zł z VAT) na nr 72052

lub

wykonaj przelew na konto Caritas Polska (nr konta: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384)
za pośrednictwem formularza wskazując kraj, któremu chcesz pomóc.

Info za —> Caritas Polska: Mówimy stop nierównościom! Dzień Sprawiedliwości Społecznej

😢 Mała Hana nie lubi gdy o niej mówią "niepełnosprawna" choć jej życie tak dramatycznie zmieniło się na skutek…

Opublikowany przez Caritas Polska Wtorek, 5 lutego 2019