Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Caritas Polska ruszyła od 1 lipca 2024 r. z kolejn...

Caritas Polska ruszyła od 1 lipca 2024 r. z kolejną pomocą dla Strefy Gazy

Prawie 1,5 miliona złotych trafi do mieszkańców Strefy Gazy. Pieniądze będą przekazane w trzech formach pomocy: gotówkowej, psychospołecznej oraz podstawowej opieki medycznej. Wsparcie w formie gotówki trafi do 1000 rodzin. Każda z nich otrzyma jednorazową zapomogę, w wysokości 860 zł. 2000 mieszkańców Strefy Gazy będzie mogło liczyć też na podstawową opiekę medyczną. Polegać będzie na co najmniej jednej konsultacji lekarskiej.  200 osób w różnym wieku będzie uczestniczyć w co najmniej 20 sesjach grupowych poprawiając w wyniku sesji swój stan psychiczny.


Projekt jest realizowany od 1 lipca do końca 2024 roku i jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. – Cieszymy się, że dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych możemy dalej nieść pomoc mieszkańcom Strefy Gazy. Nie byłoby to możliwe bez naszego partnera – Caritas Jerozolima – mówi Ireneusz Krause – zastępca dyrektora Caritas Polska. Z uwagi na miejsce i okoliczności projekt będzie realizowany z zachowaniem wszelkich możliwych standardów bezpieczeństwa.

Caritas Polska niesie stałą pomoc w Strefie Gazy od 2020 roku w ramach programu Rodzina Rodzinie. Dzięki darczyńcom w tym czasie do potrzebujących rodzin trafiło ponad 4 mln zł.

Jak można pomóc w Strefie Gazy?

• dokonując wpłat na stronie ⇒ caritas.pl/gaza

• robiąc przelew BLIK na telefon o treści GAZA przesłany pod numer +48 668 070 000.


Caritas to największa organizacja dobroczynna w Polsce. Pomaga setkom tysięcy potrzebujących w kraju i za granicą. Struktura Caritas w Polsce składa się z Caritas Polska, która pełni funkcję koordynatora projektów ogólnopolskich i zagranicznych, oraz z 45 Caritas diecezjalnych, które niosą bezpośrednią pomoc potrzebującym na terenie danej Diecezji. Caritas Polska jest także częścią sieci Caritas Internationalis i Caritas Europa.

Caritas Polska działa w oparciu o standardy zarządzania Caritas Internationalis. Dba o przejrzystość finansową. Potwierdza to ⇒ wzorcowa ocena sprawozdania finansowego Caritas (10/10 pkt), które przeprowadziła firma audytorska Grant Thornton. Działalność Caritas Polska jest w pełni transparentna. Finanse we wszystkich obszarach podlegają badaniu przez audytorów wyznaczonych przez darczyńców instytucjonalnych oraz niezależnego biegłego rewidenta, opiniującego coroczne sprawozdania finansowe Caritas Polska.

Info i foto na podstawie —> Caritas Polska: Caritas Polska ruszyła z kolejną pomocą dla Strefy Gazy


Misericors znaczy miłosierny! Dołącz ⇒ do zbiórki Razem możemy więcej!