Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Bożonarodzeniowe życzenia abp. Gądeckiego dla grek...

Bożonarodzeniowe życzenia abp. Gądeckiego dla grekokatolików i prawosławnych

Boże Narodzenie w Kościołach obrządku wschodniego, m.in. w Kościele greckokatolickim, przypada 7 stycznia. Różnica w dacie obchodzenia świąt wynika z faktu, że Kościół greckokatolicki i prawosławny w liturgii stosują kalendarz juliański, a Kościół rzymskokatolicki – powszechny gregoriański.

prawoslawni_fot_episkopat_pl– Życzę Waszej Ekscelencji, aby celebrując tajemnicę narodzin Boga, cała wspólnota wiernych obrządku bizantyjsko-ukraińskiego w Polsce, odkrywała piękno Boga bliskiego, małego i konkretnego – życzy grekokatolikom w Polsce w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła rzymskokatolickiego abp Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przekazał życzenia bożonarodzeniowe na ręce abp. Eugeniusza Popowicza, Arcybiskupa Metropolity Przemysko-Warszawskiego Kościoła katolickiego obrządku bizantyjsko-ukraińskiego.

Przeczytaj —> pełna treść życzeń abp. Gądeckiego

– Niech świadomość obecności Słowa, które stało się Ciałem i rozbiło namiot pośród nas (por. J 1,14), towarzyszy we wszelkich inicjatywach Kościoła prawosławnego w Polsce – życzy abp Stanisław Gądecki w imieniu wiernych i pasterzy Kościoła rzymskokatolickiego w Polsce. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski przekazał życzenia wiernym Kościoła prawosławnego na ręce wielce błogosławionego Sawy, metropolity warszawskiego i całej Polski, Zwierzchnika Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

Przeczytaj —> pełna treść życzeń abp. Gądeckiego dla prawosławnych

Źródło: episkopat.pl