Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Biało-Czerwony Korowód ulicami Warszawy – 2 ...

Biało-Czerwony Korowód ulicami Warszawy – 2 maja 2019 – “Jesteśmy różni, łączy nas Polska”

We czwartek 2 maja 2019 r., ulicami Warszawy przejdzie Biało-Czerwony Korowód. Wydarzenie pod hasłem “Jesteśmy różni, łączy nas Polska” organizowane jest po raz pierwszy w ramach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w Narodowym Dniu Flagi i Dniu Polonii i Polaków za Granicą. Do udziału w Korowodzie swoich wolontariuszy i pracowników Caritas, grupy szkolne i parafialne zaprosiła Caritas Polska.

Opublikowany przez Biało-Czerwony Korowód Sobota, 27 kwietnia 2019

 

Na paradę złoży się kilkadziesiąt grup z Polski i za granicy: rekonstruktorów, zespołów ludowych, polonijnych, muzycznych, grup teatralnych, reprezentantów świata sportu, kultury i nauki itp.

Biało-Czerwony Korowód odbędzie się dokładnie miesiąc przed 40. rocznicą wypowiedzianych 2 czerwca 1979 roku przez papieża Jana Pawła II słów „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi”, dlatego zakończy się w miejscu, gdzie padły te słowa – na pl. Piłsudskiego.

Wydarzenie —> na Facebooku

Zobacz też —> tvp.info.pl: Nadchodzi Biało-Czerwony Korowód. „Impreza ma łączyć obywateli naszego kraju”

Organizatorzy Biało-Czerwonego Korowodu o wydarzeniu:

Pomysł narodził się z potrzeby wspólnotowego, patriotycznego, radosnego świętowania połączonego z demonstrowaniem szacunku dla tradycji, dumy z dzisiejszych osiągnięć, nadziei na dobrą przyszłość.

Inspiracją były polonijne parady w USA, parady irlandzkie w dniu św. Patryka, lokalne inicjatywy w kraju w postaci parad w dniu 3 maja czy 11 listopada, Orszaki Trzech Króli, juwenalia studenckie, procesje itp.

Impreza z założenia ma być apolityczna. Ma łączyć obywateli naszego kraju, także z Polakami z zagranicy. Adresowana jest do szerokiego grona potencjalnych uczestników i widzów, mieszkańców dużych miast i małych miejscowości, w każdym wieku i z każdej warstwy społecznej.

Termin Korowodu to Dzień Flagi RP czyli 2 maja, jest to także Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Docelowo chcemy, aby była to impreza coroczna.

Zobacz więcej o Biało-Czerwonym Korowodzie —> bialoczerwonykorowod.pl

Biało-Czerwony Korowód odbywa się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Promocji Kultury i Historii Polski we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Inicjatywę wspierają również Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”oraz Senat RP. Patronat medialny objęły Program Pierwszy i Trzeci Polskiego Radia. Partnerami wydarzenia są także PKN ORLEN, oraz Polcar PPH i TOTALIZATOR SPORTOWY Sp. z o.o.

Z Biało-Czerwonego Korowodu obszerną relację przeprowadzi Telewizja Polska.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Biało-Czerwonym Korowodzie, który przejdzie ulicami Warszawy 2 maja, w Narodowy Dzień…

Opublikowany przez Caritas Polska Piątek, 26 kwietnia 2019

 

Korowód wystartuje z Placu Teatralnego. Wcześniej grupy uczestniczące zgrupowane będą na ulicach Bielańskiej/Senatorskiej/Wierzbowej (zależnie od decyzji logistycznych podejmowanych z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy).

O godzinie 16.30 pod pomnikiem Wojciecha Bogusławskiego na Placu Teatralnym przed Teatrem Narodowym odegrane /odśpiewane zostaną fragmenty pierwszej opery narodowej autorstwa tegoż Bogusławskiego do muzyki Jana Stefaniego „Cud mniemany czyli Krakowiacy i Górale”, wzywającej Polaków do umiłowania ojczyzny, szacunku dla bliźniego, współdziałania i solidarności.

O godzinie 17.00 odśpiewany zostanie Mazurek Dąbrowskiego i Korowód ruszy spod pomnika Wojciecha Bogusławskiego, ojca polskiego teatru narodowego. Korowód podąży Miodową, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem, Świętokrzyską, Mazowiecką, Placem Małachowskiego.

Korowód zakończy się na Placu Piłsudskiego.

Info za —> Caritas Polska: Biało-Czerwony Korowód [ZAPROSZENIE] oraz polskieradio.pl: Jesteśmy różni, łączy nas Polska, czyli Biało-Czerwony Korowód 2 maja 2019

Przed nami już za dwa dni, jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. 2…

Opublikowany przez Biało-Czerwony Korowód Wtorek, 30 kwietnia 2019