PODZIEL SIĘ

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski R...

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski – Niedziela, 15 grudnia 2019

Podczas uroczystej Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach słowaccy skauci przekazali na ręce naczelniczki Związku Harcerstwa Polskiego hm. Anny Nowosad Betlejemskie Światło Pokoju. Harcerki i harcerze ZHP będą dzielić się nim, aby w sztafecie Światła dotarło do wszystkich, którzy chcą je przyjąć.

Przekazanie BŚP 2019

Mamy Światło, które daje moc! Podczas dzisiejszej mszy świętej w Sanktuarium na Krzeptówkach na ręce Naczelniczka ZHP słowaccy skauci przekazali Betlejemskie Światło Pokoju. Ruszyła sztafeta Światła.video: Mikołaj Zawiślak

Opublikowany przez ZHP Niedziela, 15 grudnia 2019

 

W Mszy św., która rozpoczęła się o godz. 8:30 w Sanktuarium na Krzeptówkach, wziął udział przewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł, naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad, skarbnik ZHP hm. Marek Boraczyński i zastępczyni naczelniczki hm. Lucyna Czechowska, a także przedstawiciele słowackich skautów oraz tysiące harcerek i harcerzy ZHP. Dzięki transmisji ZHP 360 w Mszy uczestniczyć mogły także osoby, które nie dotarły do Zakopanego.

W tym roku akcji Betlejemskiego Światła Pokoju towarzyszy hasło „Światło, które daje moc”. „To Światło będzie dawało moc nie tylko harcerzom, ale tym wszystkim do których je zaniesiemy” – mówiła naczelniczka ZHP do zgromadzonych w sanktuarium harcerek i harcerzy.

Zobacz —> Mapę Betlejemskiego Światła Pokoju

Po Mszy św. przewodniczący i naczelniczka ZHP hm. Anna Nowosad, uroczyście przekazali Światło delegacjom chorągwianym oraz przedstawicielom drużyn i środowisk. Następnie Ogień wyruszył w Polskę, aby harcerki i harcerze podzielili się nim ze swoimi lokalnymi społecznościami. Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Światło przekazywane jest dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Szwecji.

Harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego przekazują Betlejemskie Światło Pokoju od 29 lat. Od 26 lat, czyli od początku Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, Światło przekazywane jest na świecy Caritas. BŚP oraz świeca Caritas, to nieodłączne elementy Wigilii w Polsce. Płomień, który jest symbolem braterstwa, jedności i pokoju oraz świeca, która daje szansę na lepszą przyszłość dzieciom z potrzebujących  rodzin – to właśnie te akcje, które dają moc.

Info za —>  episkopat.pl: Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski

Zobacz też —> zhp.pl: Prawie 4000 harcerek i harcerzy uczestniczy w Betlejemskim Zlocie w Zakopanem