Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Betlejem w Krakowie – Koncert kolędowy ̵...

Betlejem w Krakowie – Koncert kolędowy – 30 grudnia 2018

W niedzielę 30 grudnia 2018 r. o  godz. 18:00 w Centrum Kongresowym przy ul. Marii Konopnickiej 17 w Krakowie odbędzie się koncert kolędowy “Betlejem w Krakowie”, podczas którego zabrzmią najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata – bożonarodzeniowe utwory z Polski, Armenii, kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, z krajów arabskich, baskijskie, cejlońskie, ukraińskie, hebrajskie, a nawet etiopskie czy te stworzone przez kanadyjskich Indian. W polskich wersjach językowych i nowych, współczesnych aranżacjach.

Opublikowany przez Betlejem w Polsce Niedziela, 25 listopada 2018

 

Wydarzenie —> na Facebooku

Zaśpiewają niezwykli artyści: Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Adam Krylik, Mate.O, Dana Vynnytska, Agnieszka Musiał, Dawid Kwiatkowski, Bovska. Do chóru wybitnych wokalistów dołączy także publiczność, by w wspólnie zanucić piękne polskie kolędy.

Zagrają słynny Atom String Quartet, fenomenalne Kapela Maliszów oraz bułgarsko-rumuńska orkiestra dęta – Fanfara Moldova. Pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego wystąpią wyjątkowi wokaliści i instrumentaliści z Polski oraz ze świata, m. in.: Yazeed Sakhnini – Arab z Nazaretu, Adeba – perkusista o syryjsko-ormiańskich korzeniach, Yaron Cherniak – Żyd z Jerozolimy.

Prowadzenie: Marek ZAJĄC

Produkcja: Adam Guzdek, Mate.O

Czas trwania koncertu: ponad 2 godziny

Więcej informacji i zakup biletów —> Betlejem w Krakowie

Betlejem w Polsce to, też wspólny opłatek i wspólne kolędowanie (artyści i publiczność). Jak co roku dochód z trasy „Betlejem w Polsce”, jest przeznaczony na cel charytatywny – pomoc dla osób potrzebujących. Uczestnicząc w jednym z koncertów, dzielimy się dobrem z drugim człowiekiem.

Więcej szczegółów na temat aktualnej trasy “Betlejem w Polsce 2018/2019” na stronie —> betlejemwpolsce.pl

Info za —> Archidiecezja Krakowska: Betlejem w Krakowie | betlejemwpolsce.pl: Wyjątkowy Koncert Kolędowy Betlejem w Krakowie

💿 Nowa płyta Betlejem w Polsce Live 💿Natalia Kukulska & Kasia Moś & Daria Zawiałow & Mietek Szcześniak & Beata Bednarz…

Opublikowany przez Betlejem w Polsce Piątek, 14 grudnia 2018

 

Tegoroczną trasę Betlejem w Polsce poprzedza ALBUM „JAK W BETLEJEM. Live”:

Album stanowi piękną i radosną formę kultywowania polskiej tradycji kolędowania. Znalazły się w nim najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe, które pochodzą z różnych epok, kultur i stron świata. Usłyszymy tu artystyczne perełki, na przykład starą hebrajską pieśń szabatową, kolędę starogrecką, czy też kolędy węgierską i czeską. Historyczne i współczesne utwory, w fenomenalnych muzycznych aranżacjach i opracowaniach literackich, stanowią o oryginalnym zróżnicowaniu płyty: każdy słuchacz odnajdzie tutaj taką tonację, jaka najbardziej odpowiada jego sposobowi przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

Zobacz więcej —> o płycie