PODZIEL SIĘ

Audiencja papieska dla Prezydenta RP Andrzeja Dudy...

Audiencja papieska dla Prezydenta RP Andrzeja Dudy – Watykan, 15 października 2018

W poniedziałek 15 października 2018 r. papież Franciszek przyjął na audiencji Prezydenta RP Andrzeja Dudę wraz z Małżonką. Oficjalny komunikat Stolicy Apostolskiej przypomina, że kontekstem tej wizyty w Watykanie jest 40. rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Podkreślono też znaczenie wartości chrześcijańskich w historii naszego kraju, zwłaszcza w formowaniu jego kulturalnej i religijnej tożsamości. Rozmawiano ponadto o wspieraniu rodziny i gościnności.

Po wizycie w Watykanie prezydent pojechał do podrzymskiego sanktuarium w Mentorelli. Prowadzą je polscy zmartwychwstańcy. Jan Paweł II udawał się tam wielokrotnie na chwilę modlitwy i górskiego odpoczynku.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Andrzej Duda u Papieża na 40-lecie Jana Pawła II

Prezydent Andrzej Duda wraz z Agatą Kornhauser-Dudą zostali przyjęci na audiencji przez papieża Franciszka. – Ojciec…

Opublikowany przez Kancelaria Prezydenta RP Poniedziałek, 15 października 2018

 

We wtorek 16 października o godz. 10.00 przewidziano udział Pary Prezydenckiej we Mszy św. w Bazylice św. Piotra przy grobie Św. Jana Pawła II i złożenie wiązanki kwiatów przy grobie.

Zobacz też —> Prezydent.pl: Audiencja Pary Prezydenckiej u papieża Franciszka [PL/ENG]


Fragment Oświadczenia Prezydenta RP po audiencji u papieża Franciszka:

… Przed chwilą odbyłem audiencję u Ojca Świętego. Rozmawiałem także z ks. kard. Parolinem i ks. abpem Gallagherem.

Jak zawsze bardzo poruszająca rozmowa z Ojcem Świętym, przede wszystkim niezwykle miła. Ojciec Święty pytał o Polskę, prosił, by pozdrowić wszystkich moich rodaków – wszystkich Polaków. Podziękowałem Ojcu Świętemu za pozdrowienia, które nam przesłał, gdy leciał do państw bałtyckich ze swoją pielgrzymką. Ojciec Święty wspominał Światowe Dni Młodzieży, swoją obecność na Jasnej Górze i w Krakowie. Wspominał młodzież i niezwykłą atmosferę w Polsce.

Także podziękowałem Ojcu Świętemu, że zarówno pan premier, jak i ja zostaliśmy przyjęci w tym roku w Watykanie, co jest kwestią dosyć wyjątkową – żeby dwóch przedstawicieli państwa w jednym roku było przyjmowanych przez Ojca Świętego. Ale ten rok jest dla nas wyjątkowy: rok stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, rok 40-lecia rozpoczęcia pontyfikatu przez naszego Ojca Świętego – św. Jana Pawła II. Więc Ojciec Święty sam podkreślał, że to dla nas, Polaków, jest rzeczywiście rok wyjątkowy. Bardzo życzliwa atmosfera…

Czytaj całość —> Prezydent.pl: Oświadczenie Prezydenta RP po audiencji u papieża Franciszka

Wypowiedź Prezydenta Andrzej Dudy po audiencji u papieża Franciszka

? ZOBACZ I Wypowiedź Prezydenta Andrzeja Dudy po audiencji u papieża Franciszka

Opublikowany przez Kancelaria Prezydenta RP Poniedziałek, 15 października 2018