Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Apel papieża Franciszka o modlitwę w intencji spot...

Apel papieża Franciszka o modlitwę w intencji spotkania przewodniczących episkopatów świata na temat ochrony małoletnich – 17 lutego 2019

W niedzielę, 17 lutego 2019 r., po odmówieniu modlitwy “Anioł Pański” z wiernymi, papież Franciszek poprosił o modlitwę w intencji spotkania przewodniczących episkopatów z całego świata na temat ochrony małoletnich w Kościele.

Zobacz też —> Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedziela, 17 lutego 2019

Rozpoczęło się ono we czwartek, 21 lutego 2019 r. w Watykanie. Ojciec Święty dodał, że zorganizował je jako wyraz wielkiej odpowiedzialności duszpasterskiej wobec pilnych wyzwań naszych czasów.

– Proszę was o modlitwę za to wydarzenie, którego pragnąłem jako aktu zdecydowanej odpowiedzialności duszpasterskiej w obliczu pilnego wyzwania naszych czasów – zaapelował Papież.

Info za —> RV/ KAI/ BP KEP: Papież prosi o modlitwę w intencji spotkania na temat ochrony małoletnich

Wideo / Słowo Papieża –-> Radio Maryja/TV Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem

W poniedziałek 18 lutego 2019 r. w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej zaprezentowano dziennikarzom program watykańskiego szczytu na temat ochrony nieletnich w Kościele. Potrwa on od czwartku do niedzieli. Weźmie w nim udział 190 osób, w tym m.in. 114 przewodniczących episkopatów, 14 zwierzchników katolickich Kościołów Wschodnich, 14 przedstawicieli Kurii Rzymskiej, 12 zakonników i 10 zakonnic.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Zaprezentowano szczyt o nadużyciach