Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Apel Komisji Maryjnej Episkopatu Polski o modlitwę...

Apel Komisji Maryjnej Episkopatu Polski o modlitwę Suplikacjami w intencji oddalenia epidemii – 29 lutego 2020

Znajdując się po raz kolejny w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, w tym „koronawirusa”, zachęcamy do błagania Boga – przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski i Świętych Patronów – do podjęcia modlitwy błagalnej o oddalenie od nas kolejnego niebezpieczeństwa – czytamy w apelu Komisji Maryjnej KEP, która 29 lutego 2020 r. obradowała na Jasnej Górze.

Komisja zachęciła, by modlić się Suplikacjami, czyli uroczystą modlitwą błagalną.

Zobacz tekst / posłuchaj —> Suplikacja “Święty Boże, Święty Mocny…”

Publikujemy tekst Apelu:


Jasna Góra 29 lutego 2020

Głos Komisji Maryjnej

Obradująca na Jasnej Górze Komisja Maryjna Episkopatu Polski, modliła się u stóp Królowej Polski polecając Ojczyznę, świat i Kościół, a szczególnie osoby chore i cierpiące. Jednocześnie pragnie przypomnieć, że w chwilach poważnego zagrożenia także, z powodu rozmaitych epidemii, wierzący w naszej Ojczyźnie posługiwali się Suplikacjami, czyli uroczystą modlitwą błagalną, aby prosić miłosiernego Boga o wyzwolenie od grożącego niebezpieczeństwa. Suplikacje zawierają odniesienie do wstawiennictwa Matki Bożej i Świętych.

Znajdując się po raz kolejny w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego, w tym „koronawirusa”, zachęcamy do błagania Boga – przez wstawiennictwo Maryi Królowej Polski i Świętych Patronów – do podjęcia modlitwy błagalnej o oddalenie od nas kolejnego niebezpieczeństwa.

Abp Wacław Depo
Przewodniczący i Członkowie
Komisji Maryjnej KEP


Info za —> episkopat.pl: Apel Komisji Maryjnej KEP o modlitwę Suplikacjami w intencji oddalenia epidemii