Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Apel bp. Jana Wątroby, Przewodniczącego Rady ds. R...

Apel bp. Jana Wątroby, Przewodniczącego Rady ds. Rodziny KEP, ws. odnowienia przyrzeczeń małżeńskich w niedzielę 24 września 2017 r.

W niedzielę 24 września 2017 roku w łączności z pielgrzymami 33. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, małżonkowie w wielu polskich świątyniach odnowią ślubne przyrzeczenia. Proszę duszpasterzy, aby w najbliższą niedzielę (24 września), podczas Mszy Świętych, przygotowali i przeprowadzili obrzęd odnowienia sakramentalnych przyrzeczeń małżeńskich. Niech to będzie także okazją do zawierzenia rodzin Matce z Jasnej Góry. Wszystkich małżonków – niezależnie od stażu małżeńskiego – zachęcam do odnowienia przyrzeczeń – napisał Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP, biskup rzeszowski Jan Wątroba.

Publikujemy treść prośby: 


PROŚBA
Przewodniczącego Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski o odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w parafiach w niedzielę 24 września 2017 r.

W najbliższą sobotę i niedzielę (23-24 września) małżeństwa i rodziny udadzą się na 33. Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę, gdzie będą zawierzać Matce Bożej swoje sprawy: radości, ale także problemy i stojące przed nimi wyzwania. Pielgrzymka odbywa się w roku szczególnie poświęconym Maryi, w którym obchodzimy rocznicę 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, 100-lecia objawień w Fatimie, 140-lecia objawień w Gietrzwałdzie.

Zapraszam serdecznie małżeństwa i rodziny do wspólnej modlitwy na Jasnej Górze, podczas której będzie możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Tych, którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, zachęcam do uczestnictwa duchowego i łączenia się z nami w modlitwie.

Proszę duszpasterzy, aby w najbliższą niedzielę (24 września), podczas Mszy Świętych, przygotowali i przeprowadzili obrzęd odnowienia sakramentalnych przyrzeczeń małżeńskich. Niech to będzie także okazją do zawierzenia rodzin Matce z Jasnej Góry. Wszystkich małżonków – niezależnie od stażu małżeńskiego – zachęcam do odnowienia przyrzeczeń.

Bp Jan Wątroba
Biskup Rzeszowski
Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP

Rzeszów, dnia 20 września 2017 r.


Info za —> episkopat.pl: Bp Wątroba: zachęcam małżonków do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich w niedzielę 24 września

Zobacz również: Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin

 

 


Wesprzyj Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_