Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedz...

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedziela, 5 lipca 2020

W rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański, w niedzielę 5 lipca 2020 r., papież Franciszek podkreślił, że gdy Jezus w Ewangelii (Mt 11, 25-30) mówi o „mądrych i roztropnych”, to czyni to z odrobiną ironii, ponieważ oni tylko wyobrażają sobie, że takimi są, a przez to ich serca nie potrafią otworzyć się na Dobrą Nowinę. Jezus zaznaczył, że tajemnice Jego Ojca są objawione „prostaczkom”, to znaczy tym, którzy z ufnością otwierają się na Słowo zbawienia, czują, że Go potrzebują i wszystkiego od Niego oczekują.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież: Ojciec ma szczególne upodobanie do „prostaczków”

Wideo i tekst papieskiego rozważania —> Radio Maryja/TV Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem 05.07.2020

Po modlitwie Anioł Pański Ojciec Święty podziękował Radzie Bezpieczeństwa ONZ za przyjęcie rezolucji mającej na celu przeciwstawienie się niszczycielskim skutkom pandemii, szczególnie na obszarach dotkniętych konfliktami zbrojnymi.

… Na zakończenie Franciszek pozdrowił Rzymian i pielgrzymów z całego świata, którzy coraz liczniej przybywają do Wiecznego Miasta. Zwrócił się także do Polaków.

– W szczególności pozdrawiam Polaków i błogosławię wielką pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Sanktuarium Częstochowskiego, która odbędzie się w najbliższą sobotę, w stulecie urodzin św. Jana Pawła II, pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję”. Moje Błogosławieństwo dla tej pielgrzymki – akcentował papież Franciszek.

Zobacz więcej —> vaticannews.va: Papież wsparł rezolucję ONZ o całkowitym zawieszeniu broni oraz Radio Maryja: Ojciec Święty Franciszek pobłogosławił Rodzinie Radia Maryja