Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedz...

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedziela, 4 lutego 2018

Cuda, których dokonuje Jezus są znakami, które mają wzbudzić w nas wiarę – mówił Papież w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański w Watykanie, w niedzielę 4 lutego 2018 roku. Zauważył, że dzisiejsza Ewangelia, podobnie jak przed tygodniem, opisuje pobyt Jezusa w Kafarnaum. Tym razem Ewangelista Marek podkreśla związek między uzdrawiającym działaniem Jezusa, a przebudzeniem wiary w osobach, które spotyka.

Czytaj całość —> Radio Watykańskie: Papież na Anioł Pański: cuda mają wzbudzić wiarę

Wideo —> Radio Maryja/TV Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem 04.02.2018

Podczas niedzielnego spotkania z wiernym na modlitwie Anioł Pański Franciszek ogłosił też specjalny dzień modlitwy i postu w intencji pokoju. Będzie on przeżywany 23 lutego, a zatem w piątek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu. Jego szczególną intencją będzie Demokratyczna Republika Konga i Sudan Południowy.

Czytaj całość —> Radio Watykańskie: 23 lutego Dniem Modlitwy i Postu o Pokój

Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański Franciszek przypomniał o beatyfikacji, która odbyła się w północnych Włoszech w sobotę, 3 lutego. Nowym błogosławionym został Teresio Olivelii, który podczas II wojny światowej najpierw zgłosił się na ochotnika do wojska, by w wyborowej jednostce strzelców alpejskich walczyć u boku Niemców na froncie wschodnim, a potem po powrocie do Włoch wstąpił do ruchu oporu i w końcu zmarł w obozie koncentracyjnym.

Czytaj całość —> Radio Watykańskie: Papież o beatyfikacji bł. Teresia Olivelli, włoskiego żołnierza, ofiary nazizmu

Cuda, których dokonuje Jezus są znakami, które mają wzbudzić w nas wiarę – mówił Papież w rozważaniu przed modlitwą Anio…

Opublikowany przez Radio Watykańskie – Sekcja Polska na 4 lutego 2018