Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedz...

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedziela 22 lipca 2018

Bez prawdy, którą jest sam Chrystus nie można znaleźć właściwego ukierunkowania życia. Papież Franciszek mówił o tym w Watykanie do pielgrzymów przybyłych na modlitwę Anioł Pański w niedzielę 22 lipca 2018 r. Ojciec Święty podkreślił, że Jezus jest urzeczywistnieniem troski i starania Boga o każdego człowieka.

Wideo i tekst Słowa papieskiego —> Radio Maryja/TV Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem

W rozważaniu przed południową modlitwą maryjną Franciszek komentował fragment Ewangelii mówiący o powrocie apostołów z pierwszej misji i trosce o nich Jezusa. By mogli odpocząć wysłał ich w odosobnione miejsce. Ludzie się jednak o tym dowiedzieli i przybyli tam tłumnie przed nimi, krzyżując im plany. Papież podkreślił, że takie sytuacje mają miejsce także dzisiaj …

Bez prawdy, którą jest sam Chrystus nie można znaleźć właściwego ukierunkowania życia. Papież Franciszek mówił o tym w Watykanie do pielgrzymów przybyłych na Anioł Pański.

Opublikowany przez Vatican News Niedziela, 22 lipca 2018

 

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież: mając Jezusa u boku można bezpiecznie iść przez życie

Po modlitwie Anioł Pański Papież zwrócił się ze stanowczym apelem do społeczności międzynarodowej o podjęcie działań, aby nie powtarzały się katastrofy łodzi z migrantami, którzy próbują dostać się do Europy. Papież zaapelował też o zapewnienie migrantom bezpieczeństwa, poszanowania praw i godności …

Papież zaapelował do wspólnoty międzynarodowej o podjęcie stanowczych działań, które położą kres tragediom rozgrywającym się na wodach Morza Śródziemnego.

Opublikowany przez Vatican News Niedziela, 22 lipca 2018

 

Papież pozdrowił też polską młodzież, która modli się za październikowy Synod Biskupów. Zrobił to na zakończenie spotkania na Anioł Pański kierując słowa pozdrowienia do pielgrzymów przybyłych na plac św. Piotra. „Pozdrawiam młodzież diecezji Sevilla i młodzież diecezji Pelplin, która przybyła z Asyżu ze sztafetą modlitewną w intencji najbliższego Synodu Biskupów” – powiedział Papież.