Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedz...

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedziela, 20 stycznia 2019

Jezus dokonuje cudownych znaków nie po to, by wzbudzać zadziwienie, leczy aby objawić swą miłość. Papież Franciszek mówił o tym w czasie południowego spotkania z wiernymi na Anioł Pański w niedzielę 20 stycznia 2019 r., komentując pierwszy z cudów, którego Jezus dokonał w Kanie Galilejskiej przemieniając wodę w wino. Papież zauważył, że na tym weselu doprawdy zostało zawarte Nowe Przymierze, a całemu Kościołowi powierzona nowa misja: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież o programie życia chrześcijanina

Wideo / Słowo Papieża –-> Radio Maryja/TV Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem

Co najmniej 170 osób zginęło w ostatnich godzinach w dwóch osobnych tragediach, do jakich doszło na Morzu Śródziemnym. Papież zachęcił do modlitwy w intencji ofiar i tych wszystkich, którzy, jak podkreślił, są odpowiedzialni za to, co się wydarzyło. W tej intencji z zebranymi na placu św. Piotra pielgrzymami, którzy przybyli na Anioł Pański odmówił modlitwę „Zdrowaś Maryjo.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież o kolejnych tragediach na Morzu Śródziemnym

“Sieć może również dopomóc modlić się razem” – mówił Franciszek na zakończenie spotkania na Anioł Pański, zachęcając do wspólnej z nim modlitwy dzięki aplikacji „Clic To Pray” i  pokazując na iPadzie, jak wygląda ta modlitewna aplikacja. Znajduje się ona na oficjalnej platformie Światowej Sieci Modlitewnej Papieża, gdzie Franciszek wstawiać będzie intencje i prośby o modlitwę za misję Kościoła.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Franciszek lansuje modlitewną kampanię „Clic To Pray”