Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedz...

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – Niedziela, 15 grudnia 2019

– Niech Maryja Panna pomaga nam, byśmy w obliczu bliskiego już Bożego Narodzenia, nie dali się rozproszyć przez sprawy zewnętrzne, lecz byśmy uczynili w swym sercu miejsce dla Tego, który już przyszedł i chce przyjść znowu, by uleczyć nasze choroby i dać nam swa radość – mówił papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański w niedzielę 15 grudnia 2019 r.

Franciszek przypomniał, że trzecia niedziela Adwentu jest dniem radości. Słowo Boże zachęca nas do radości, ale zarazem pokazuje nam, że w ludzkim życiu są też chwile wątpienia, kiedy trudno jest wierzyć…

(…) Jak co roku w trzecią niedzielę Adwentu na plac św. Piotra przybyły rzymskie dzieci. Przyniosły one do poświęcenia Papieżowi figurki Dzieciątka Jezus z domowych żłóbków.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież na Anioł Pański: stale oczyszczajmy swą wiarę oraz  Rzymskie dzieci z Dzieciątkiem Jezus w Watykanie

Wideo i tekst papieskiego rozważania —> Radio Maryja/TV Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem

Ojciec Święty zachęcił również do udziału w Międzynarodowym Kongresie Eucharystycznym, który odbędzie się w Budapeszcie od 13 do 20 września 2020 roku.

Zobacz więcej —> vaticannews.va: Papież zaprasza do Budapesztu