Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – 8 paź...

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – 8 października 2017

Chrześcijaństwo to propozycja miłości, z jaką Bóg w Jezusie Chrystusie wyszedł i nadal wychodzi do człowieka – w ten sposób Papież w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” w Watykanie, w niedzielę 8 października 2017 r. odniósł się do Ewangelii, która stała się podstawą do jego refleksji. W dzisiejszej Liturgii Słowa czytamy przypowieść o dzierżawcach, którym gospodarz powierzył winnicę, aby jej strzegli, dbali o owoce i jemu je przekazali. Dzierżawcy jednak okazują się zaborczy. Niektórych z tych, którzy przybyli, aby odebrać zbiory pobili, a innych zabili. Nie uszanowali nawet syna gospodarza, którego zamordowali. 

Wideo —> Telewizja Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem

(…)  W słowie skierowanym do wiernych po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” Papież przypomniał postać bł. o. Arsenio z Trigolo, który wczoraj został wyniesiony na ołtarze. Nazwał go „pokornym uczniem, który nawet w trudnościach i próbach nie tracił nadziei”.

Pozdrawiając wiernych obecnych na Placu św. Piotra Franciszek zwrócił się także do będących tam Polaków, którzy duchowo łączą się z rodakami przeżywającymi dziś Dzień Papieski.

Czytaj całość —> Radio Watykańskie: Papież: chrześcijaństwo to propozycja miłości pochodząca od Boga


Wesprzyj Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_