PODZIEL SIĘ

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – 23 gr...

Anioł Pański z papieżem Franciszkiem – 23 grudnia 2018 – Czwarta Niedziela Adwentu

Postaci Maryi, która jest wzorem wiary i miłości poświęcił papież Franciszek rozważanie przed modlitwą Anioł Pański w niedzielę 23 grudnia 2018 r. Odniósł się w nim do opisanego przez Łukasza spotkania Maryi z Elżbietą ( Łk 1, 39-45).

(…) Papież odniósł się także do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Podkreślił, że jest to czas, kiedy staramy się być razem w naszych rodzinach. Ci, którzy są daleko wracają do swoich domów. Zaznaczył, że wiele osób nie będzie jednak miało takiej możliwości. Zapewnił ich, że nasz Ojciec w niebie o nich nie zapomina i nie zostawia ich samymi. Życzył im, aby we wspólnocie Kościoła znaleźli prawdziwą rodzinę. „Pragnę powiedzieć wszystkim: drzwi wspólnot chrześcijańskich są otwarte, Jezus rodzi się dla wszystkich i wszystkim przynosi miłość Ojca” – podkreślił Papież.

Po odmówieniu z wiernymi modlitwy „Anioł Pański” Papież zaapelował o solidarność i wsparcie ze strony wspólnoty międzynarodowej dla ofiar tsunami w Indonezji. Zapewnił także o swojej modlitwie za osoby, które poniosły śmierć oraz za ich bliskich.

Zobacz więcej —> vaticannews.va: Papież: przeżyjmy święta skoncentrowani na Jezusie oraz bliźnim

Wideo i tekst Słowa papieskiego  —> Radio Maryja/TV Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem