Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Akcja “Polska pod Krzyżem” w Sanktuari...

Akcja “Polska pod Krzyżem” w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 14 września 2019

– Tajemnica krzyża jest nierozerwalnie związana z tajemnicą miłosierdzia. Pan Jezus, wyjaśniając Siostrze Faustynie znaczenie promieni wypływających z Jego serca, podkreślił, że wyszły one z serca przebitego włócznią na krzyżu – mówi kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ks. Zbigniew Bielas, zapraszając wiernych na uroczystości do Łagiewnik. W sobotę, 14 września 2019 r., w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia połączy się duchowo z uczestnikami spotkania modlitewnego “Polska pod Krzyżem”.

Zobacz też:

14 września – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Akcja modlitewna “Polska pod Krzyżem” – Włocławek, Lotnisko Kruszyn – 14 września 2019

14 września 2019 r. w Kruszynie pod Włocławkiem, w miejscu, gdzie 7 czerwca 1991 roku Jan Paweł II sprawował Mszę świętą dla tysięcy pielgrzymów, odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne „Polska pod krzyżem”. Uczestnicy modlitwy będą prosić o potrzebne łaski dla swoich rodzin, bliskich, sąsiadów oraz nieznajomych. Organizatorzy zaapelowali aby organizować podobną modlitwę w łączności z „Polską pod Krzyżem” w swoich parafiach, wsiach i miastach.

14 września w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w południe bp Janusz Mastalski będzie przewodniczył Eucharystii w Bazylice, w której wezmą udział m.in. uczestnicy odbywającej się tego dnia XVII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kolejarzy do Łagiewnik., o 14:30 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, o 15:00 – Godzina Miłosierdzia i adoracja krzyża. W czasie Mszy świętej po Godzinie Miłosierdzia, sprawowanej w intencji szacunku dla ludzkiego życia, będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji.

Wideo —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Zaproszenie na 14 września 2019

(…) Abp Marek Jędraszewski w komunikacie zachęcającym wiernych Archidiecezji Krakowskiej do duchowego udziału w akcji ewangelizacyjnej “Polska pod krzyżem”, podkreślał:

– Nam, chrześcijanom, znak krzyża przypomina o Jego nieskończonej miłości do każdego człowieka. Jednakże krzyż wskazuje również na to, że ta Nieskończona Miłość jest ciągle blisko nas. Jezus zmartwychwstały, który umarł na krzyżu z miłości do nas, jest obecny w naszych świątyniach w Eucharystii – z całym swoim bóstwem i majestatem, prawdziwie i rzeczywiście. Nie możemy być obojętni na taką Miłość. Tylko zbliżenie się do Niej da każdemu z nas siłę i pokój ducha. Dziś, gdy tyle sił duchowego zła uderza w Kościół i w ludzi wierzących, dajmy się zaprowadzić Maryi pod krzyż Chrystusa. Ona stamtąd poprowadzi nas do naszych świątyń, gdzie Jej Syn, a nasz Pan i Bóg cierpliwie na nas czeka.

Przeczytaj —> Komunikat metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego w związku z akcją “Polska pod Krzyżem”

Modlitewna akcja “Polska pod krzyżem” odbędzie się również w Zakopanem na Równi Krupowej. Plan wydarzenia widnieje na stronie —> https://diecezja.pl/wydarzenia/polska-pod-krzyzem-w-zakopanem/

Info za —> Archidiecezja Krakowska: #PolskaPodKrzyżem w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Joanna Folfasińska | Archidiecezja Krakowska

Spot wideo akcji “Polska pod Krzyżem”