Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Abp Marek Jędraszewski zaprasza na Wigilię Caritas...

Abp Marek Jędraszewski zaprasza na Wigilię Caritas dla najuboższych, bezdomnych i samotnych w Krakowie

Metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski zaprasza wszystkie osoby najuboższe, bezdomne i samotne na wspólną Wigilię organizowaną przez krakowską Caritas w dniu 24 grudnia 2018 r. o godz. 14.30.  Po raz drugi odbędzie się ona w Starej Zajezdni przy ul. Wawrzyńca na krakowskim Kazimierzu.

„800 zaproszeń rozeszło się jak woda” – mówi s. Leokadia Martyniak, prowadząca Kuchnię św. Brata Alberta, która jest odpowiedzialna za organizację wigilii. Z doświadczenia wie, że zawsze przychodzą też osoby, do których zaproszenie nie dotarło, a które nie chcą spędzać tego dnia w samotności.

Po przywitaniu wszystkich obecnych, wspólnej modlitwie, życzeniach Metropolity Krakowskiego i przedstawicieli władz miasta oraz tradycyjnym łamaniu się opłatkiem ubodzy zasiądą do wieczerzy wigilijnej, na którą złożą się tradycyjne świąteczne potrawy. Będzie barszcz z uszkami, smażony karp z ziemniakami i surówką, kluski z makiem, ciasta, napoje i owoce. Każdy z uczestników wychodząc otrzyma też paczkę z żywnością na Święta.

Wigilia organizowana w Krakowie jest jedną z 24 wigilii przygotowywanych przez Caritas diecezjalne. Weźmie w nich udział w całej Polsce niemal 10 tys. osób.

Czytaj więcej w serwisie —> Caritas Archidiecezji Krakowskiej

Info za —> Archidiecezja Krakowska: Wigilia dla osób ubogich i samotnych | krakowcaritas.pl: Wigilia Caritas dla Ubogich 24 grudnia ponownie w Starej Zajezdni