Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Abp Jan Romeo Pawłowski – Homilia na Jasnej ...

Abp Jan Romeo Pawłowski – Homilia na Jasnej Górze podczas 26. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja – 9 lipca 2017

– Ta nasza pielgrzymka ma charakter rodzinny, narodowy, nawet chyba europejski i światowy, bo wiem, że tu są przedstawiciele rodzin nie tylko z Polski – mówił abp Jan Romeo Pawłowski, delegat ds. nuncjatur w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej w homilii wygłoszonej podczas 26. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Msza św. pod jego przewodnictwem w niedzielę o godz. 11.00 była najważniejszym punktem trwającego od soboty, 8 lipca, dwudniowego spotkania.

Swoją homilię abp Pawłowski rozpoczął od przytoczenia słów Ojca Świętego Jana Pawła II o tym, że Polacy przyzwyczaili się ze wszystkimi sprawami przychodzić na Jasną Górę i zawierzać je Matce Bożej. Podkreślił, że Ona wie nawet o tych problemach, o których my sami jeszcze nie wiemy lub sobie ich nie uświadamiamy. Zachęcał, by otworzyć serca na Matczyną pomoc Maryi i na łaskę przemiany.

(…)

Swoje słowo do pielgrzymów zgromadzonych na Jasnej Górze skierował podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie Ojciec Święty Franciszek: „Pamiętam także o dzisiejszej wielkiej pielgrzymce polskiej Rodziny Radia Maryja, która odbywa się w sanktuarium w Częstochowie. Chciejmy towarzyszyć tej pielgrzymce poprzez wspólne odmówienie modlitwy Zdrowaś Maryjo” – powiedział Papież i odmówił głośno modlitwę „Zdrowaś Maryjo”.

Czytaj całość —> BP JG/ BP KEP: Abp Jan Romeo Pawłowski: Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja ma charakter rodzinny, narodowy, europejski i światowy

Źródło wideo / tekst homilii —> Radio Maryja

Zobacz też:
>>Relacja z Pielgrzymki na stronie Jasnej Góry