Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

90. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego...

90. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej – 22 lutego 2021

W poniedziałek 22 lutego 2021 r. minęła 90. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. To wydarzenie miało miejsce w celi płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku w dniu 22 lutego 1931 roku. Główne uroczystości związane z 90. rocznicą objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego odbywały się w Sanktuarium Bożego Miłosierdziu w Płocku. Papież Franciszek napisał list do pasterza diecezji płockiej bp. Piotra Libery, w którym wyraża łączność duchową z uczestnikami tej uroczystości.

Wieczorem, kiedy byłam w celi – zapisała w swym „Dzienniczku” św. Siostra Faustyna – ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady. W milczeniu wpatrywałam się w Pana, dusza moja była przejęta bojaźnią, ale i radością wielką. – Po chwili powiedział mi Jezus: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” (Dz. 47). To wydarzenie miało miejsce w celi płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku 22 lutego 1931 roku.

Pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego został namalowany w Wilnie w 1934 roku pod okiem samej Siostry Faustyny w pracowni Eugeniusza Kazimirowskiego, a wystawiony do publicznej czci po raz pierwszy w Ostrej Bramie w 1935 roku.

Od tego czasu powstało wiele obrazów. Najbardziej znany jest łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego pędzla Adolfa Hyły z kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Obraz ten powstał pod okiem krakowskiego kierownika duchowego Apostołki Bożego Miłosierdzia – o. Józefa Andrasza SJ, który poświęcił go w święto Miłosierdzia 16 kwietnia 1944 roku. Właśnie na tym wizerunku spełniły się słowa Jezusa wypowiedziane do Siostry Faustyny przy pierwszym objawieniu: Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie. Przed tym obrazem modlą się nie tylko pielgrzymi z całego świata, którzy fizycznie przybywają do tego świętego miejsca, ale także internauci korzystając z transmisji on-line oraz gigapikselowej prezentacji na stronie: www.faustyna.pl.

Info za —> Faustyna.pl: Rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego

Obejrzyj koniecznie:

Wideo —> Faustyna 2016: Obraz Jezusa Miłosiernego


Z okazji 90. rocznicy objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego papież Franciszek napisał list do pasterza diecezji płockiej bp. Piotra Libery, w którym wyraża łączność duchową z uczestnikami tej uroczystości w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przy Starym Rynku i tymi, którzy biorą w niej udział za pośrednictwem środków społecznego przekazu.

Cytuje w nim słowa Jezusa, wypowiedziane do św. Siostry Faustyny 90 lat temu w Płocku: „Wymaluj obraz według rysunku, który widzisz, z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” i 5 lat później w Krakowie: „Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopóki nie zwróci się z ufnością do miłosierdzia Mojego”…

Czytaj więcej —> Faustyna.pl: Papież Franciszek na rocznicę objawienia obrazu Jezusa


Główne uroczystości związane z 90. rocznicą objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego odbywały się w Sanktuarium Bożego Miłosierdziu w Płocku przy Starym Rynku. Z racji na ograniczenia pandemiczne pasterz diecezji płockiej bp Piotr Libera zaprosił czcicieli Bożego Miłosierdzia do duchowej łączności z płockim Sanktuarium przez transmisje Diecezjalnego Radia Płock i na You Tube.

Msze św. w tym dniu w płockim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia będą sprawowano o 6.30, 10.00, 12.00. O 15.00 – Godzina Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej – finał rocznej akcji „Smak Miłosierdzia” i rozdanie 90 paczek potrzebującym. O 17.00 uroczystej Mszy św. przewodniczył abp Jan Romeo Pawłowski z Watykanu, z udziałem biskupa płockiego Piotra Libery i biskupa pomocniczego Mirosława Milewskiego. Liturgię uświetnił chór Harfa z Warszawy.

Na podstawie —> Faustyna.pl: 90. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego w Płocku

**Rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego***Wieczorem, kiedy byłam w celi – *zapisała w swym „Dzienniczku” św….

Opublikowany przez Siostrę Marią Heleną Kowalską Wtorek, 18 lutego 2020

 

22 lutego br. o godzinie 19.00 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, przed cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i przy grobie św. Faustyny, rozpoczęło się tradycyjne spotkanie młodych i czcicieli Bożego Miłosierdzia na wieczorze uwielbienia. Przed najbardziej znanym wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, na którym spełniły się Jego słowa, które wypowiedział 90 lat temu, gdy objawiał się św. Siostrze Faustynie: „Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” –  dziękowano za ten wielki dar Boga i za wszystkie łaski przed tym obrazem uproszone w ufnej modlitwie połączonej z aktami miłosierdzia wobec bliźnich.

Ze względu na wymogi sanitarne związane z pandemią organizatorzy zapraszali do duchowej łączności przez transmisję on-line na stronie: www.faustyna.pl w kanale: Faustyna.pl na You Tube lub aplikacji: Faustyna.pl

Na podstawie —> Faustyna.pl: 90. rocznica objawienia obrazu w ŁagiewnikachOdwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!