Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

9. rocznica katastrofy smoleńskiej – Homilia...

9. rocznica katastrofy smoleńskiej – Homilia bp. Michała Janochy w Archikatedrze Warszawskiej – 10 kwietnia 2019

W dniu 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej, w środę 10 kwietnia 2019 r. o godz. 19.00 w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie została odprawiona Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, której przewodniczył i homilię wygłosił bp Michał Janocha.

W uroczystości wzięli udział najwyżsi przedstawiciele władz państwowych na czele z Prezydentem  RP, Andrzejem Dudą. Po Mszy św. spod Bazyliki pod Pałac Prezydencki wyruszył Marsz Pamięci.

– Prymas Wyszyński przypomina nam wszystkim: „Soli Deo” –  kiedy Bóg jest na pierwszym miejscu, wtedy wszystko pozostaje na swoim. Tę prawdę przypominają nam dzisiaj również nasi bracia i siostry, którzy zginęli przed dziewięciu laty. Jeśli ktoś mówi, że prawda „Soli Deo” jest totalitarna, potępia ją w imię relatywizmu. Wtedy w miejsce „Soli Deo” ustanawia „Soli Relativismo” i na ołtarzu relatywizmu domaga się złożenia ofiary z prawdy – mówił w homilii ks. bp Michał Janocha.

Wideo —> Radio Maryja/TV Trwam: Homilia ks. bp. Michała Janochy wygłoszona podczas Mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

Obejrzyj transmisję —> Transmisja Mszy św. z Archikatedry Warszawskiej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej

W środę 10 kwietnia 2019 r. minęła 9. rocznica katastrofy smoleńskiej. Samolot specjalny Tu-154M, którym Para Prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy lecieli do Katynia na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, rozbił się 10 kwietnia 2010 r. o godzinie 8.41 w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny. W katastrofie zginęło 96 osób, w tym wielu wysokich rangą urzędników państwowych, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, duchowni.

Czytaj więcej —> 10 kwietnia 2019 – 9. rocznica katastrofy smoleńskiej