Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

73. rocznica Operacji “Ostra Brama” w ...

73. rocznica Operacji “Ostra Brama” w Wilnie – Reportaż Salve TV

7 lipca 1944 rozpoczęła się Operacja “Ostra Brama” Armii Krajowej, w ramach akcji „Burza”. Cel? Samodzielne oswobodzenie Wilna z rąk okupanta niemieckiego przez oddziały Armii Krajowej przed wkroczeniem wojsk radzieckich i wystąpienie wobec Armii Czerwonej w roli gospodarza. W roku 2017 przypada 73. rocznica tego wydarzenia.

Odważni, niezłomni, gotowi do poświęceń i kochający Boga, wolność i Polskę do końca. Zapomniani i zdradzeni. Ostatni żyjący bohaterowie operacji “Ostra Brama” mówią krótko: “Ojczyzna wołała”. Wierzyli, że realizują testament swoich praojców, testament niepodległej Polski. Polecamy —> reportaż Salve TV: Wołała nas Ojczyzna – Operacja “Ostra Brama”

Operacja “Ostra Brama” przeszła bez echa na Zachodzie. Alianci woleli tę akcję przemilczeć, by postanowienia Wielkiej Trójki w Teheranie nie uległy przemianom. To o bohaterach takich wydarzeń pisał Herbert “zdradzeni o świcie”. Młodzi ludzie, którzy budowali swój system wartości na Chrystusie, z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego w dłoniach, oddawali swoje życie za Ojczyznę.

Pozostaje świadectwo tych, którzy przeżyli.

Źródło —> SalveTV.pl: Wołała nas Ojczyzna – Operacja “Ostra Brama”

Zobacz też —> PolskieRadio.pl: “Ostra Brama” – Polacy zdobywają Wilno


Salve TV to telewizja internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej. Salve TV znajdziesz również tutaj:

Subskrybuj kanał: https://www.youtube.com/c/SalveTVpl
FACEBOOK: https://www.facebook.com/SalveTVpl
TWITTER: https://twitter.com/TvSalve
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/tvsalve