Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

6 stycznia 2022 – Dzień Modlitwy i Pomocy Mi...

6 stycznia 2022 – Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom – “Z Wieczernika aż na krańce świata”

6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego, jest Dniem Modlitwy i Pomocy Misjom. W roku 2022 obchodzony jest pod hasłem: “Z Wieczernika aż na krańce świata”. Tradycyjnie już, zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, składka na tacę zbierana w tym dniu w kościołach i kaplicach całej Polski, przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny, któremu patronuje Komisja Episkopatu Polski ds. Misji. Jednym z głównych jej zadań jest opieka nad 1800 polskimi misjonarzami i misjonarkami, posługującymi na placówkach misyjnych w 99 krajach świata.

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


“Nasza odpowiedzialność za misje – przypomina w specjalnym komunikacie na dzień 6 stycznia bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji – to także wspomaganie tych, którzy niosą orędzie Chrystusa aż po krańce świata. Wraz z całym Kościołem modlimy się także za ludy i narody, które jeszcze nie słyszały o Chrystusie i nie poznały Ewangelii. Cieszy nas, że 1800 misjonarzy i misjonarek z Polski posługuje w 99 krajach misyjnych. Są obecni w dalekiej Afryce, Ameryce Południowej i Środkowej, Azji, a nawet Oceanii i na zimnej Alasce.”

“Misjonarze nie tylko zajmują się głoszeniem Ewangelii i formowaniem wspólnot wiary, ale także pełnią dzieła miłości miłosiernej. Udręczonym wojnami, ubóstwem i chorobami społecznościom lokalnym, niosą nadzieję i pociechę swą bezinteresowną pomocą” – dodaje bp Piotrowski.

Przeczytaj —> Komunikat Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji na Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

Z ofiar zebranych na tacę w dniu 6 stycznia Komisja Episkopatu Polski ds. Misji, oprócz pomocy misjonarkom i misjonarzom, utrzymuje także Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie, przygotowujące przyszłych misjonarzy do posłania misyjnego. W tym roku przygotowuje się tam 13 osób: 9 z nich to kapłani diecezjalni, 1 kapłan zakonny i 3 siostry zakonne.

Info na podstawie —> gie, Komisja ds. Misji KEP / Warszawa: 6 stycznia – Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom

Uroczystość Objawienia Pańskiego jest też patronalnym świętem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. 2022 rok będzie obfitować w ważne jubileusze misyjne, którym patronować będą Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce: 400-lecie Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, 200-lecie Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary, 100-lecie Papieskiego Dzieła Misyjnego, 150. rocznica urodzin założyciela Papieskiej Unii Misyjnej bł. Pawła Manny oraz beatyfikacja służebnicy Bożej Pauliny Jaricot, która odbędzie się w Lyonie 22 maja 2022 roku.

Zobacz więcej —> episkopat.pl: Bp Piotrowski: Misjonarze niosą nadzieję i pociechę swą bezinteresowną pomocą


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem:

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja