Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

6 czerwca 2020 – XXIV Spotkanie Młodych LEDN...

6 czerwca 2020 – XXIV Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 #lednicawdomu – Transmisja online

W sobotę 6 czerwca 2020 r., pod hasłem “Cały Twój” odbywa się XXIV Ogólnopolskie Spotkania Młodych LEDNICA 2000. Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa, gromadzące zwykle kilkadziesiąt tysięcy osób wydarzenie prowadzone jest w tym roku jako #Lednicawdomu. XXIV Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 jest transmitowane w TV Trwam, na stronie internetowej www.lednica2000.pl oraz w mediach społecznościowych: Facebook “Lednica2000” i YouTube “Lednica2000”.

Wideo za —> Lednica 2000: Lednica 2020 – transmisja na żywo

Przygotowania do tegorocznego Spotkania Młodych na Lednicy przybrały formę 33-dniowych rekolekcji, opierających się na całkowitym oddaniu się Matce Bożej.

Hasło XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000

Hasło  “Cały Twój” to, znane bardziej w łacińskiej wersji „Totus Tuus”, było dewizą i mottem życia Karola Wojtyły, a potem pontyfikatu św. Jana Pawła II. Ojciec Święty, którego stulecie urodzin obchodzimy w tym roku, kierował w ten sposób swoje myśli do Maryi, oddając się Jej w pełni. My, zgromadzeni na Polach Lednickich w pierwszą sobotę czerwca, będziemy śledzić te myśli i właśnie przez Bożą Rodzicielkę zawierzać się, za Jej przykładem, Chrystusowi.

Symbol

Tym razem symbolem jest szkaplerz z wizerunkiem Matki Boskiej Lednickiej, który przybędzie do Waszych domów już przed Spotkaniem.

Plakat

Dewiza „Totus Tuus” to motto biskupie Karola Wojtyły, a potem Ojca Świętego Jana Pawła II. Jest to fragment  modlitwy z Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.

Widoczna na plakacie sylwetka Maryi oświetla drogę ku Chrystusowi. Jej ręce wskazują to, co powinno być centralnym i najważniejszym elementem naszego życia – hostię, która symbolizuje jedność z naszym Panem i Zbawicielem. Zjednoczenie jest możliwe dzięki krwi Baranka obmywającej nas z win.

Na podstawie —> Lednica2000.pl


Program XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000

14.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego

Tradycyjnie w godzinie miłosierdzia powierzymy się Bogu w modlitwie, prosząc o miłosierdzie dla świata. Modlitwę poprowadzą SiewcyLednicy.

15:30 Konferencja o. Romana Bieleckiego OP

Co znaczą słowa „Cały Twój” i jak mamy rozumieć ideę powierzenia się Bogu? Konferencję na ten temat wygłosi o. Roman Bielecki OP – redaktor naczelny dominikańskiego miesięcznika„W drodze”.

PRZERWA W PROGRAMIE SPOTKANIA // Studio Live z Tancerzami LEDNICA 2000

19:00 Rozpoczęcie XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000 #Lednicawdomu

Słowo powitania do wszystkich łączących się z nami za pośrednictwem transmisji skierują duszpasterze Wspólnoty LEDNICA 2000 oraz zaproszeni goście.

19:10 Opowieść o Ofiarowaniu Maryi w świątyni

Inspiracją do tworzenia tegorocznego Spotkania było życie Matki Bożej. Dlatego tegoroczne Spotkanie rozpoczniemy od wysłuchania historii o dzieciństwie Maryi. Opowieści towarzyszyć będą niezwykłe rysunki na piasku tworzone przez Katarzynę Perkowską.

19:20 Błogosławieństwo rodziców

Joachim i Anna, rodzice Maryi, ofiarując ją Bogu, okazali Mu swoje zaufanie. Podobnie nasi rodzice, pozwalając nam się narodzić, odpowiedzieli Bogu „tak” na Jego zaproszenie do rodzicielstwa. Chcemyza to podziękować naszym rodzicom, błogosławiąc ich za życie, które nam dali.

19:30 Medytacja „Czy mogę w Tobie zamieszkać?”

W czasie misterium będziemy uczestnikami dialogu, podczas którego Jezus zapyta każdą i każdego z nas, czy może w nas zamieszkać. Medytacji towarzyszyć będzie piękny balet pod przewodnictwem Ewy Sobiak.

19:40 Zawierzenie się przez Matkę Bożą Lednicką

Maryja jest tą, która nieustannie wskazuje na Syna. Ona, powierzając całe życie Bogu, najlepiej pokazuje nam, co znaczy „Cały Twój/Cała Twoja”. Za jej przykładem powierzymy swoje życie Jezusowi.

20:00 Msza Święta celebrowana przez Prymasa Polski arcybiskupa Wojciecha Polaka

Eucharystii, transmitowanej z Domu św. Jana Pawła II na Polach Lednickich, będzie przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak.

21:00 Apel Jasnogórski – łączenie z Częstochową

Apel Jasnogórski przeżyjemy w wyjątkowej łączności Lednicy z Jasną Górą – miejscem, w którym Prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński zawierzył Polskę Maryi.

Tego dnia na Jasnej Górze nie zabraknie lednickich akcentów.

21:30 Gest „Płaszcza Maryi”. Poświęcenie i przyjęcie szkaplerza lednickiego

Podczas misterium oddamy się pod opiekę Maryi, symbolicznie chowając się pod płaszczem Matki Bożej. Będzie to także moment, w którym przyjmiemy poświęcone szkaplerze lednickie.

21:40 Przemówienie Ojca Świętego Franciszka

Każdy z papieży – Jan Paweł II, Benedykt XVI, Franciszek–co roku kierował przesłanie do młodych zgromadzonych pod Bramą-Rybą. W tym roku także wysłuchamy specjalnego przemówienia Ojca Świętego Franciszka do wszystkich uczestników Spotkania Młodych.

21:45 Wspomnienie św. Jana Pawła II. Litania do św. Jana Pawła II

W tym roku świętujemy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Dziękując Bogu za jego owocne życie, będziemy prosić przez wstawiennictwo Świętego Papieża o potrzebne łaski.

22:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Akt wyboru Chrystusa

Silną i trwałą więź z Jezusem zbudować można tylko podczas indywidualnego spotkania, dlatego jak co roku zaprosimy Was do najpiękniejszej rozmowy z Bogiem – adoracji Najświętszego Sakramentu, po której wszyscy wybierzemy Chrystusa jako naszego Pana i Zbawiciela.

22:20 Symboliczne przejście przez Bramę III Tysiąclecia

Finałem jest wyjątkowy moment przejścia przez Bramę-Rybę jako potwierdzenie dokonanego aktu wyboru Chrystusa. W tym roku będzie miał niepowtarzalny charakter – wszyscy wspólnie, choć symbolicznie, przejdziemy przez Bramę-Rybę, potwierdzając naszą przynależność do Chrystusa.

Szczegóły na  —> lednica2000.pl

Wesprzyj organizację ⇒ spotkań na Lednicy


Transmisja Lednicy 2020 na Facebooku:

Lednica 2020 – transmisja na żywo

Kochani! Udostępnijcie swoim znajomym i rodzinie transmisję na żywo z XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000!Bądźcie z nami na social mediach używając hasztagów #lednicawdomu #6czerwca i #lednica2000.Pomóż nam tworzyć Spotkania Lednickie i przekaż darowiznę!https://www.lednica2000.pl/wsparcie/Więcej zdjęć i relacji znajdziecie na naszym:Facebooku – @lednica2000 Instagramie – @spotkanialednica2000Snapchacie – @lednica2000Wszystkie informacje na temat XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000 #lednicawdomu: https://www.lednica2000.plProgram Spotkania:14.45 Koronka do Miłosierdzia Bożego15:30 Konferencja o. Romana Bieleckiego OP PRZERWA W PROGRAMIE SPOTKANIA // Studio Live z Tancerzami LEDNICA 2000 19:00 Rozpoczęcie XXIV Spotkania Młodych LEDNICA 2000 #Lednicawdomu19:10 Opowieść o Ofiarowaniu Maryi w świątyni19:20 Błogosławieństwo rodziców19:30 Medytacja „Czy mogę w Tobie zamieszkać?”19:40 Zawierzenie się przez Matkę Bożą Lednicką20:00 Msza Święta celebrowana przez Prymasa Polski arcybiskupa Wojciecha Polaka21:00 Apel Jasnogórski – łączenie z Częstochową21:30 Gest „Płaszcza Maryi”. Poświęcenie i przyjęcie szkaplerza lednickiego21:40 Przemówienie Ojca Świętego Franciszka21:45 Wspomnienie św. Jana Pawła II. Litania do św. Jana Pawła II22:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. Akt wyboru Chrystusa22:20 Symboliczne przejście przez Bramę III TysiącleciaSpotkanie będzie transmitowane w Telewizji Trwam, na YouTube Lednica2000 oraz Facebooku Lednica2000.

Opublikowany przez Lednica2000 Sobota, 6 czerwca 2020