PODZIEL SIĘ

55. Rocznica śmierci o. Józefa Andrasza SJ –...

55. Rocznica śmierci o. Józefa Andrasza SJ – 1 lutego 2018

1 lutego 2018 roku przypada 55. rocznica śmierci o. Józefa Andrasza SJ, krakowskiego spowiednika i kierownika duchowego św. Siostry Faustyny, apostoła Bożego Miłosierdzia.

W Kolegium Ojców Jezuitów w Starej Wsi koło Brzozowa o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. o rychłą beatyfikację ojca Andrasza. W Kolegium, w którym 100 lat temu o. Andrasz odbywał studia teologiczne, rektor o. Wiesław Faron zamierza upamiętnić tę okrągłą rocznicę, tworząc w remontowanym budynku zabytkowego kompleksu ojców Jezuitów w Starej Wsi „Oratorium ojca Józefa Andrasza”.

Msza św. o beatyfikację o. Józefa Andrasza zostanie odprawiona również w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie o godzinie 18.00. Przewodniczyć jej będzie o. Stanisław Cieślak SJ, autor książki: „Spowiednik św. Faustyny”.

W Rzymie, w kościele św. Andrzeja, o godzinie 17.00 Mszę św. w intencji rychłej beatyfikacji o. Józefa Andrasza odprawi o. Edward Czaja SJ. W języku włoskim i polskim na Wzgórzu Świętego Krzyża w Mszalnicy przygotowano okolicznościowy materiał filmowy.

Mszę św. konkatedrze Boga Ojca Miłosiernego w Zaporożu na wschodniej Ukrainie celebrować będzie i wygłosi konferencję bp Jan Sobiło.

Natomiast ks. Tomislav Planinic z tworzącego się bractwa kapłańskiego Adoracji NSPJ i NSM odprawi rocznicową Mszę św. o rychłą beatyfikację o. Andrasza na wyspie Pasman w diecezji Zadar na Chorwacji. Kapłani tego Bractwa propagują kult Bożego Miłosierdzia, św. Faustyny oraz zachęcają osoby świeckie do modlitwy za kapłanów przez wstawiennictwo ojca Andrasza.

Info za —> Faustyna.pl: 55. rocznica narodzin dla Nieba o. Józefa Andrasza SJ

Wideo —> KRIS-VIDEO-FOTO: Wzgórze Św Krzyża Mszalnica – Polska


Zobacz też —> O. Józef Andrasz SJ: (nie)zapomniany spowiednik św. Faustyny